XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację

       XX Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację zostały zorganizowane przez Nadleśnictwo Kościerzyna w dniach 24-26 maja.

         Pierwszego dnia zawodów na uliczkach Kościerskiego rynku rozegrał się bieg sprinterski. Po jego zakończeniu, na Rynku starego miasta, nastąpiło uroczyste otwarcie XX MPL w BnO i dekoracje medalistów biegu sprinterskiego. Uroczystości towarzyszył występ Orkiestry Reprezentacyjnej Lasów Państwowych.
Wyniki naszych reprezentantów:
K Junior:
Aleksandra Świć - 4 miejsce (2 wśród uczniów szkół leśnych),
Anna Milewska -10 miejsce
M Junior:
Michał Borkowski -6 miejsce (3 wśród uczniów szkół leśnych),
Jakub Daniłowicz -10 miejsce
K Weteran:
Anetta Świć -2 miejsce
M Weteran:
Bartosz Nowosadko -14 miejsce

         Drugiego dnia zawodów w lasach okalających Kościerzynę na zróżnicowanym terenie z bogatą mikrorzeźbą i gęstymi podrostami bukowymi rozgrywany był bieg mistrzowski.
Wyniki naszych reprezentantów:
K 18:
Anna Milewska -4 miejsce (2 wśród uczniów szkół leśnych),
Aleksandra Świć -5 miejsce (3 wśród uczniów szkół leśnych)
M Junior:
Jakub Daniłowicz -6 miejsce (5 wśród uczniów szkół leśnych),
Michał Borkowski -9 miejsce

K 40/45:
Anetta Świć -1 miejsce
M 45:
Bartosz Nowosadko -8 miejsce

       Podczas Mistrzostw Polski Leśników w Biegu na Orientację przyznawany jest Puchar Fundacji Sport i Przyroda OKOBnOL dla najlepszej średniej szkoły leśnej. Na punktację szkoły składa się suma punktów uzyskanych indywidualnie przez trzech najlepszych członków drużyny w każdej kategorii oraz jednego opiekuna. Do punktacji wlicza się sześć kategorii. Czworo naszych uczniów startowali w dwóch.Udział uczniów naszej szkoły był symboliczny w porównaniu liczebnością zespołów Techników Leśnych z Rucianego Nidy, Goraja i Tucholi. Puchar zdobyło TL Ruciane Nida, drugie było TL w Tucholi, trzecie TL w Goraju, czwarte nasza szkoła.
Dekoracje medalistów, podsumowanie wyników i uroczyste zakończenie XX MPL w BnO  odbyło się w urokliwie położonym Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica”.
Nasi uczniowie dobrze zaprezentowali się podczas zawodów, choć nie udało się stanąć na podium. W drodze do Kościerzyny zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Malborku.