Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

29 września 2014 r. w Technikum Leśnym w Białowieży odbyło się spotkanie pod hasłem „Ojczyzną jest również pamięć ludzka” poświęcone historii szkolnictwa leśnego w Białowieży.
Państwowa Szkoła dla Leśniczych w Białowieży została otworzona 28 września 1929 r. W 2014 r. minęło 85 lat od momentu jej powstania.
Prof. dr hab. Andrzej Grzywacz przedstawił prezentację dotyczącą „Historii Dyrekcji Lasów Państwowych w Białowieży”, a dyrektor TL w Białowieży Anna Kulbacka wraz z młodzieżą „Historię Państwowej Szkoły dla Leśniczych w Białowieży”.
Na spotkanie przybyło wielu gości z władz samorządowych, przedstawiciele nadleśnictw z RDLP Białystok, Gdańsk i Poznań oraz instytucji z terenu Białowieży. Obecny był również pan Benedykt Roźmiarek – dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie – wydawca publikacji o białowieskiej szkole.
W dniu ważnego święta dla społeczności TL w Białowieży otworzono salę z trofeami myśliwskimi im. Jana Konopki, osoby zaangażowanej w szkolnictwo leśne, w pełni oddanej wartościom ochrony przyrody i kultury łowieckiej. Ś.p. Jan Konopka był przyjacielem białowieskiej szkoły, której przekazał wiele ze swoich trofeów.

Zobacz również artykuł na stronie http://www.bialystok.lasy.gov.pl/ 

Skip to content