Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

We wrześniu 2021 roku Technikum Leśne w Białowieży będzie obchodziło Jubileusz 70-lecia powstania szkoły. Absolwent z 1979 roku, Zdzisław Nowak, wyszedł z inicjatywą, aby absolwenci szkoły ufundowali białowieskiej społeczności nowy sztandar. Inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem absolwentów, ich rodzin, pracowników szkoły i przyjaciół. Wszyscy darczyńcy zostaną upamiętnieni. Akcja nadal trwa.

Stowarzyszenie Rozwoju ZSL w Białowieży otworzyło specjalne konto na wpłaty darowizn na nowy sztandar Technikum Leśnego w Białowieży.

42 1240 5211 1111 0010 9373 0225

Prosimy dokonywać wpłat z dopiskiem: sztandar.

Zapraszamy jeszcze do wpłat. Pan Lech Nowacki przygotował projekt sztandaru, który został zaakceptowany. Lech Nowacki – artysta plastyk, projektant wnętrz w zakresie wystawienniczym. Zrealizował kilkuset projektów graficznych (ilustracje w gazetach, książkach, plakaty, okładki, pocztówki, formy rzeźbiarskie itd.); autor i realizator ponad sześćdziesięciu wystaw stałych, czasowych i plenerowych w Polsce, w tym w muzeach w naszym regionie: w Białowieży, Supraślu, Drozdowie k. Łomży, a także trzech projektów za granicą w Wiedniu, Kamieniukach, Wilnie. W 2020 roku zrealizował wystawę poświęconą Chuście z Manopello w Bazylice pw. Grobu Bożego w Miechowie. Haft projektu będzie wykonywany przez siostry z Zakonu Karmelitanek Bosych w Dysie koło Lublina. Od 11 lutego 2019 roku Przeoryszą w Dysie została wybrana s. Miriam od Dzieciątka Jezus (Anna Dmuchowska). S. Miriam jest absolwentką Technikum Leśnego w Białowieży z 1977 roku. Wybór osób do haftowania białowieskiego sztandaru jest więc symboliczny i pełen zaufania.

Projekt nowego sztandaru TL w Białowieży:


Konkurs na projekt graficzny sztandaru – WYNIKI

W dniu 28 kwietnia 2020 roku Komisja Konkursowa otworzyła nadesłane koperty z projektami i oceniła prace zgodnie z Regulaminem konkursu.

Wpłynęło 17 prac od 13 autorów.

Komisja po przejrzeniu prac konkursowych stwierdziła, że nie zostanie przyznana I Nagroda, która w Regulaminie konkursowym była połączona z realizacją projektu przez Organizatora, ponieważ przysłane parce nie spełniły w pełni oczekiwań Technikum Leśnego w Białowieży – co do przyszłego sztandaru szkoły.

Komisja przyznała następujące nagrody:

II Nagroda – Piotr Felszyński z Krakowa,

Dwa równorzędne Wyróżnienia:

– Waldemar Wierzykowski ze Świniujścia za awers sztandaru;

– Łukasz Lucjan Wierzbicki z Warszawy za rewers sztandaru;

Organizatorzy Konkursu Technikum Leśne w Białowieży i Stowarzyszenie Rozwoju Zespołu Szkół Leśnych w Białowiezy dziękują autorom wszystkich nadesłanych prac. Dziękujemy za zainteresowanie, poświęcony czas, pomysłowość i atrakycjność projektów.

W imieniu oranizatorów:

Anna Kulbacka

Galeria projektów sztandaru:

Skip to content