Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

9 listopada 2023 r. w auli Technikum Leśnego w Białowieży odbyła się podniosła uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych na sztandar szkoły. Była ona połączona z akademią z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość poprowadził Pan Kierownik internatu Wojciech Małachowski. Rozpoczęło ją odegranie sygnałów myśliwskich, wejście pocztów sztandarowych oraz odśpiewanie przez wszystkich zgromadzonych hymnu Rzeczpospolitej Polskiej. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Anna Kulbacka, która w tym ważnym dniu życzyła uczniom klas pierwszych wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz ukończenia szkoły w niezmienionym gronie.

Po wystąpieniu Pani Dyrektor nastąpiło ślubowanie, do którego przystąpiło 31 uczniów klasy IA i 32 uczniów klasy IB. Na sztandar szkoły w obecności Pani Dyrektor oraz wychowawczyń klas IA Małgorzaty Chaniło – Leszczyńskiej i IB Ewy Stepaniuk ślubowali uczniowie, którzy dostali się do Technikum Leśnego w Białowieży uzyskując najwyższe wyniki z egzaminów kończących szkołę podstawową: Adam Iwańczuk i Julia Zdunek z klasy IA oraz Patrycja Kamińska, Remigiusz Kukuła i Patrycja Rudkiewicz z klasy IB. W imieniu całej społeczności pierwszoklasistów uczennica klasy IA Julia Zdunek wygłosiła tekst ślubowania:

„Ja, uczeń Technikum Leśnego w Białowieży, wobec społeczności szkolnej uroczyście na sztandar ślubuję:

1. Zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności przygotowując się do pracy dla dobra Ojczyzny:

Ślubuję.

2. Dbać o dobre imię szkoły, godnie ją reprezentować, być odpowiedzialnym za jej wyniki:

Ślubuję.

3. Darzyć szacunkiem nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły, swym zachowaniem nie zawieść pokładanego we mnie zaufania:

Ślubuję.

4. Dbać o dobre imię leśnika, być dumnym z noszenia munduru:

Ślubuję.

5. Przestrzegać zasad współżycia koleżeńskiego i społecznego, zawsze okazywać pomoc potrzebującym:

Ślubuję.”

Po ślubowaniu odbyła się akademia z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę „Polskie drogi do Niepodległej” przygotowana przez uczniów klasy IB. Poprowadzili ją Oliwia Kozłowska i Hubert Sacharewicz, którzy przypomnieli zebranym, jak wyglądała droga Polaków do niepodległości. W opowieść o walkę naszych przodków o wolną Polskę wplecione były wiersze, piosenki patriotyczne i krótkie filmy, które uatrakcyjniły uroczystość. W rolach recytatorów zaprezentowali się uczniowie klasy IB: Dominik Bylina, Antoni Góra, Piotr Hajczuk, Gabriela Hapunowicz, Jan Jaganow, Lena Kamińska, Patrycja Kamińska, Gabriel Kamiński, Remigiusz Kukuła, Sebastian Lubowicki, Julia Pruszyńska, Patrycja Rudkiewicz, Bartosz Sieńkowski.

            Oprawę muzyczną uroczystości stanowiły występy chóru szkolnego oraz solistów przygotowanych przez Pana Adama Masajło i Natalię Nikitiuk z kl. IVB. W wykonaniu chóru złożonego z uczniów klas IA, IB, IIA, IIB, IIIA i IVB usłyszeliśmy trzy pięknie wykonane piosenki: „Dziś idę walczyć, mamo”, „Szara piechota” i „Taki kraj”. Wielu wzruszeń dostarczył także występ tercetu: Zofii Aleksiejuk, Jakuba Kopańczyka i Natalii Nikitiuk, w wykonaniu którego usłyszeliśmy „Biały krzyż” oraz przepiękne solowe wykonanie piosenki „O Jasieńku” przez Natalię Nikitiuk.

            Scenografię, którą stanowiły piękne biało – czerwone kotyliony i róże, przygotowali uczniowie klasy IB pod opieką Pani Beaty Kosteckiej – Frankowskiej. Za sprawną obsługę multimediów odpowiedzialni byli uczniowie kl. IIB: Gabriel Micewicz i Kamil Plichta przygotowani przez Pana Adama Masajło. Uroczystą akademię przygotowała i wyreżyserowała Pani Joanna Romaniuk.

            Wystąpienie młodych adeptów sztuki scenicznej zostało nagrodzone gromkimi brawami przez zgromadzonych gości, nauczycieli, uczniów i przede wszystkim przez licznie przybyłe rodziny uczniów klas pierwszych: rodziców, dziadków, rodzeństwo. Pani Dyrektor pogratulowała wszystkim uczniom pięknego występu i wyraziła radość, że tak wiele talentów udaje się odkryć w murach naszej szkoły.

Po ślubowaniu i akademii dumni rodzice uczniów klas pierwszych zaprosili wszystkich zebranych na przygotowany przez siebie słodki poczęstunek do pięknie udekorowanych na tę uroczystość pod kierunkiem Pań Elżbiety Masajło i Eweliny Litwinowicz sal internatu.

Cieszymy się, że mogliśmy wszyscy wspólnie przeżywać te dwie podniosłe uroczystości.

Małgorzata Chaniło-Leszczyńska, Ewa Stepaniuk, Joanna Romaniuk

Poniżej znajduje się fotorelacja z uroczystości, którą stanowią zdjęcia wykonane przez Panią Elżbietę Masajło oraz Gabriela Bełbota z kl. IVB.

Rekomendowane wpisy

Skip to content