Pierwszy Dzień Wiosny

        21 marca to okazja do świętowania Pierwszego Dnia Wiosny. Jak co roku Samorząd Uczniowski zorganizował kilka atrakcji, aby spędzić ten dzień w miłej atmosferze i we wspólnym towarzystwie.
       Całą społecznością szkolną  zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby przywitać długo wyczekiwaną przez wszystkich nadchodzącą słoneczną porę roku. Z tej okazji młodzież wzięła udział w szeregu konkurencjach i zabawach.
       Poszczególne klasy zaprezentowały m.in. Panią i Pana Wiosnę, ręcznie wykonane miotły służące do wypędzania zimy oraz kolorowe symbole wiosny – Gaiki – Maiki. Wszystkie prace nawiązywały do lasu - jak przystało na przyszłych leśników. Dodatkowo przeprowadzone zostały kalambury. Mogliśmy też zmierzyć się w konkurencji dotyczącej umiejętności rozpoznawania pędów zimowych, nasion i szyszek drzew i krzewów  leśnych a także zaprezentować przygotowane przez uczniów wesołe piosenki o tematach nie tylko wiosennej. Najwięcej emocji wzbudziło jednak przeciąganie liny!
       Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że najwięcej zdobyła klasa IB zdobywając I miejsce w ogólnej klasyfikacji. Kolejno II i III miejsce zdobyły klasy II B i IIA.
       Na koniec, pomimo nie najlepszej pogody na ognisku przy szkolnej wiacie zjedliśmy  obiad – kiełbaski i  pyszny bigos przygotowany przez Panie z kuchni.

Samorząd Uczniowski

Sekcja: