Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Dnia 9 czerwca 2021 r. w auli Internatu Technikum Leśnego w Białowieży odbył się pokaz talentów dziewcząt z GRUPY II. Pomysłodawczynią tego przedsięwzięcia była nasza wychowawczyni Pani Anna Jakoniuk, dzięki której mogłyśmy zaprezentować swoje umiejętności i pochwalić się różnorodnymi talentami, jakie posiadamy, m.in. kulinarnymi, muzycznymi, plastycznymi, krawieckimi, sportowymi itp. Każda chętna osoba mogła wystąpić na scenie prezentując swój talent oraz opowiedzieć o tym, skąd wzięła się dana pasja.

Pierwszą z naszych uczestniczek, ukazującą swój talent kulinarny była Aleksandra Sienkiewicz z kl. IIc. Ola upiekła jedną ze swoich ulubionych słodyczy – czekoladowe babeczki, które jeszcze cieplutkie poddała pod naszą degustację. Opowiedziała również o swoich kulinarnych doświadczeniach, które rozwija od najmłodszych lat.

Kolejną osobą, która zaprezentowała swoje wokalne umiejętności była Natalia Nikitiuk z klasy Ib. Natalka zaśpiewała dwa utwory – jeden w języku ukraińskim pt. „Xто як не ти”, natomiast drugi w języku angielskim pt. ,„When I was your men”. Jej perfekcyjny wokal zachwycił wszystkich i wprawił w onieśmielenie. Nasza utalentowana koleżanka śpiewa od 6 roku życia i obcuje ze sceną już ponad 10 lat. Zdobyła wiele nagród podczas różnorodnych konkursów.

Zuzanna Petkowicz z kl. IIcto bardzo utalentowana dziewczyna pod względem malarskim. Wykonuje przepiękne rysunki różnymi technikami plastycznymi. Zuzia nie uczęszczała na żadne warsztaty malarskie, sama podjęła się rysowania, które przepięknie jej wychodzi. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, że w naszej szkole znajduje się taka wspaniała artystka.

Weronika Reszuta z kl. Ia przedstawiła mażoretkowy układ taneczny. Sama ułożyła choreografię i dobrała podkład muzyczny. Jej umiejętności wszystkich zaskoczyły i z ogromnym skupieniem każda para oczu widowni była skierowana na naszą koleżankę. Weronika sportem tym zajmuje się od 8 lat i na swoim koncie ma ogrom osiągnięć w tej dziedzinie m.in. dwukrotnie była Mistrzynią Europy oraz Wicemistrzynią Polski mażoretek.

Małgorzata Sikorska z klasy IIukazała wszystkim swoje dwa talenty – wokalny i krawiecki. Przepiękny, anielski głos mogłyśmy podziwiać podczas słuchania utworu „Kolorowy wiatr” w jej wykonaniu. Innym talentem Małgosi, który rozwija od dziecka jest także krawiectwo. Nasza koleżanka zaprezentowała uszyte przez siebie czarne szorty i opowiedziała o odziedziczonej po mamie pasji, którą pielęgnuje do dzisiaj.

Zofia Gałązka i Zuzanna Kowalczuk – uczennice z klasy IIb zademonstrowały nam nowoczesny układ taneczny przedstawiający romantyczną historię. Pokazanie takiego tańca nie należało do łatwych zadań, aczkolwiek dziewczyny poradziły sobie z tym bezproblemowo i wprawiły publiczność w zachwyt.

Kornelia Żywiec z kl. IIc ma ogromny potencjał muzyczny. Przepięknie gra na flecie poprzecznym oraz sygnałówce. Od dziecka tańczy balet, a od niedawna również hip-hop. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w Działdowie .

Jedną z uczestniczek naszego ,, Pokazu talentów’’ była także Eliza Bagińska z kl. Ib. Zademonstrowała ona tradycyjną piosenkę pt. ,, Sto lat’’ na harmonijce ustnej. Eliza gra na tym instrumencie od dwóch lat. Jak sama twierdzi, to dzięki swemu rodzeństwu odkryła w sobie ten talent.

Wśród uczestniczek naszego grupowego show znalazła się również Julia Radziwoniuk z kl. Ib. Julka od dwóch lat interesuje się zawodem stewardesy i transportem powietrznym. Opowiedziała nam kilka ciekawostek z tej dziedziny i przedstawiła swoją przyszła wizję zawodową. Dowiedziałyśmy się jak rozróżnić śmigłowiec MD-11 od A-350 po samym odgłosie silnika. Jej wiedza wprawiła wszystkich w osłupienie i zachęciła do zgłębiania wiedzy na ten temat.

Kolejną, wyjątkową i bardzo utalentowaną dziewczyną była Aleksandra Woronowicz – uczennica klasy IaNasza koleżanka wykonuje przepiękne bransoletki. Ola ma ogromny talent nie tylko rękodzielniczy. Potrafi także grać na gitarze elektrycznej, klasycznej, akustycznej, basie i perkusji. Ta artystyczna dusza pisze również wiersze oraz gra w unihokej.

Ewa Tyszko z kl. Ia nie przedstawiła swojego talentu, lecz opowiedziała o swoim zainteresowaniu, jakim jest gra na klarnecie. Ewa na tym instrumencie grała w orkiestrze dętej przez 5 lat oraz reprezentowała rodzinne miasto – Hajnówkę za granicą. Ewa lubi także jazdę konną, którą interesuje się od 9 roku życia.

Dzięki temu ,,pokazowi talentów’’ dowiedziałyśmy się wiele rzeczy o sobie oraz mogłyśmy się lepiej poznać . Bardzo dziękujemy naszej wspaniałej wychowawczyni w internacie Pani Annie Jakoniuk. :). Mamy nadzieję, że wkrótce nasza grupa będzie mogła zaprezentować swoje talenty przed nieco większa publicznością.

Julia Radziwoniuk kl. Ib

Zuzanna Pająk kl. Ia

Rekomendowane wpisy

Skip to content