Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

9 marca w auli internatu naszej szkoły odbył się wykład Pana Łukasza Kuberskiego, pracownika Zakładu Lasów Naturalnych IBL w Białowieży. Tym samym powróciliśmy do spotkań z pracownikami placówek naukowych mających siedzibę w Białowieży. Długa przerwa w spotkaniach na żywo z białowieskimi naukowcami spowodowana była ograniczeniami COVIDowymi.
Wykład Pana Łukasza Kuberskiego pt. Instytut Badawczy Leśnictwa Zakład Lasów Naturalnych w Białowieży -działalność, został zaprezentowany z niezwykłą dynamiką i w sposób, który zaskarbił uwagę naszych uczniów. Młodzież mogła zapoznać się tak z historią Instytutu jak i z tym, czym zajmują się obecnie jego pracownicy. Mogli usłyszeć np. o tym jak najnowsze technologie pozwalają odkrywać dawne dzieje Puszczy Białowieskiej. Jak je wykorzystywać do analizy zachodzących procesów środowisku naturalnym. Niemal godzinny wykład pochłonął młodzież tak bardzo, że na jego czas prawie wszyscy zapomnieli o smartfonach.
Zapraszam do spotkania na następnym wykładzie, który odbędzie się jeszcze w marcu.
Sławomir Przygodzki

Rekomendowane wpisy

Skip to content