Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Z tegorocznego sezonu piłki siatkowej nasza drużyna sportowców wychodzi z szerokimi uśmiechami na twarzach.  Zakończyła go z dwoma medalami – 3 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Leśnych, które odbyły się w Biłgoraju, oraz 2 miejsce w Podlaskiej Licealiadzie piłki plażowej w Suwałkach.

Ligę Podlaską piłki halowej zakończyliśmy na wysokim szóstym miejscu, które gdyby nie wielokrotne absencje naszych kluczowych zawodników spowodowane kontuzjami i niektórych zawodników kwarantanną –  byłoby jeszcze wyższe. Pełnię swoich możliwości zaprezentowaliśmy w meczu z ZST Suwałki – zwycięzcą ligi – gdzie grając jak równy z równym, ulegliśmy dopiero w tiebreaku.

W dniach 31.03–01.04 w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych Ministra Klimatu i Środowiska w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora RDLP w Lublinie. Przez mecze grupowe przeszliśmy jak burza – wygrywając je wszystkie i nie tracąc ani jednego seta. Zimny prysznic spotkał nas dopiero w półfinale, gdzie zmierzyliśmy się z drużyną z Milicza. Pierwszy set, mimo wyrównanej walki nie poszedł po naszej myśli. Nasi siatkarze nie spuścili jednak głów i do drugiego seta podeszli z jeszcze większym zapałem. Set wysoko prowadziliśmy 10:2 – zwycięstwo wydawało się pewne, kiedy jak grom z jasnego nieba na twarz naszego kluczowego rozgrywającego – Jana Mackiewicza, spadła ze zniewalającą prędkością piłka – uszkadzając mu nos. Z powodu krwawiącego nosa sędzia wymusił zmianę. Nasza gra jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki posypała się. Nie byliśmy już tą samą drużyną. Dosłownie przelewając pot, krew i łzy – doprowadziliśmy do gry na przewagi, która niestety zakończyła się dla nas porażką. Jeśli Pan Bóg piłki nosi, tego dnia nie był z nami. Drogę powrotną z hali odbyliśmy w ponurym milczeniu.

Ku naszej uciesze, niczym Chrystus zmieniający wodę w wino,nasz przyjmujący – Krystian Dutkowski zmienił naszą gorycz w nadzieję – wygrywając konkurs siatkarskiego gwoździa*, który odbył się późniejszym wieczorem tego samego dnia. Mistrzostwa na następny dzień nasi siatkarze podsumowali zdecydowaną wygraną w perfekcyjnie przez nas rozegranym meczu o trzecie miejsce z Technikum Leśnym w Tucholi – które w przeddzień w półfinale sprawiało spore problemy zwycięzcom tegorocznych mistrzostw – ZSL Biłgoraj.

Po rozegraniu wszystkich meczów miało miejsce podsumowanie mistrzostw i wręczenie nagród. Poza otrzymaniem nagrody za zwyciężenie konkursu siatkarskiego gwoździa przez Krystiana Dutkowskiego, uhonorowani zostali również Mateusz Strękowski – nagrodą dla najlepszego zawodnika w drużynie – oraz Jan Mackiewicz – nagrodą dla najlepszego rozgrywającego mistrzostw. W taki oto sposób zostaliśmy brązowymi medalistami mistrzostw szkół leśnych i zdobyliśmy pierwszy medal w tym sezonie.