Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W zeszłym tygodniu, a dokładnie 10.05.2022 roku pojechaliśmy wraz z Paniami Wychowawczyniami Panią Anettą Świć, Panią Joanną Zamojską oraz Panią Sylwią Dutkowską na jednodniową wycieczkę do Warszawy. W wycieczce brały udział klasy drugie z naszej szkoły w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

              Głównym celem wyjazdu była wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych a co za tym idzie edukacja w zakresie przedsiębiorczości i inwestowania. Była to niepowtarzalna okazja do poznania zasad funkcjonowania giełdy i obserwacji giełdowych notowań oraz zgłębienia tajemnic dotyczących inwestowania na giełdzie. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy hol Centrum Giełdowego wraz z figurką giełdowego byka oraz obejrzeliśmy Salę Notowań, w której znajduje się charakterystyczny dzwon giełdowy. Obejrzeliśmy również film, który został wyprodukowany na podstawie scenariusza przygotowanego przez młodzież na temat giełdy, aby lepiej zrozumieć mechanizmy jej działania.

             Dopełnieniem wyjazdu była wizyta w letniej rezydencji króla Stanisława Augusta – Muzeum Łazienki Królewskie, nazywane „najszczęśliwszym miejscem w Warszawie”.  Spacer z Przewodnikiem ścieżkami oraz alejkami wśród drzew, krzewów i wiosennych kwiatów pozwolił nam mimo intensywnych przeżyć odpocząć i poczuć niepowtarzalną atmosferę tego miejsca.  Podczas wizyty w Łazienkach Królewskich zwiedziliśmy takie perły architektury, jak:

  • Pałac na Wyspie, jeden z najcenniejszych polskich zabytków w stylu klasycystycznym;
  • Stara Oranżeria, w której znajdują się Królewska Galeria Rzeźby z gipsowymi kopiami najsłynniejszych rzeźb starożytnego świata, Galeria Rzeźby Polskiej z pracami niemal wszystkich najwybitniejszych polskich artystów, tworzących od początku XIX w. do połowy XX w., a także Teatr Królewski, jeden z nielicznych w Europie oryginalnych XVIII-wiecznych teatrów dworskich;
  • Pałac Myślewicki, w którym zachowały się oryginalne polichromie Jana Bogumiła Plerscha, m.in. widoki Rzymu i Wenecji;
  • Biały Dom, unikatowy w polskiej skali zabytek XVIII-wiecznej architektury rezydencjonalnej, z Królewską Galerią Grafiki oraz pierwszymi w Polsce groteskami;
  • Wodozbiór, najbardziej efektowny budynek, jaki powiązać można z technicznymi rozwiązaniami nowożytnych inżynierów;
  • malowniczo położony Amfiteatr.

Podekscytowani i zmęczeni, późnym wieczorem wróciliśmy do Białowieży. Wycieczka sprawiła nam dużo radości.

Uczniowie klas drugich

Rekomendowane wpisy

Skip to content