Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

POŻEGNANIE MATURZYSTEK W GRUPIE DZIEWCZĄT

W czwartek 28 kwietnia, tuż przed zakończeniem roku szkolnego klas czwartych, w grupie II zostało zorganizowane spotkanie pożegnalne dla dwóch maturzytek – Wioli i Ewy. Młodsze dziewczeta z grupy z ogromnym zaangażowaniem własnoreczie przygotowywały upominki, piekły ciasta oraz planowały konkurencje, którymi chciały zaskoczyć swoje starsze koleżanki.

Na początku spotkania wszystkie wychowanki serdecznie powitała nasza wychowawczyni grupy p. Anna Jakoniuk, lecz w szczególności maturzystki, które w tym gronie były juz po raz ostatni. Wspominała, jak Wiola, a później Ewa stawiały swoje pierwsze kroki w samodzielnym życiu w internacie. Wychowawczyni podkreślała, iż adaptacja do nowych warunków wcale nie jest łatwa, zważywszy na to, iż niektóre z nas po raz pierwszy wyjeżdżają z domów rodzinnych na dłuższy czas. Wychowanki muszą również dopasować się charakterem, niejednokrotnie isć na ustępstwa oraz kompromisy po to, by budować właściwe relacje z koleżankami i unikać konfliktów.

Drugim punktem spotkania było przeprowadzenie pięciu konkurencji dla Wioli i Ewy, mających na celu zdanie egzaminu z życia w internacie. Należały do nich: rozdzielanie makaronu i fasoli na czas, ukazującej zwinność i spryt wychowanek. W kolejnej, kulinarnej konkurencji dziewcząta musiały wykazać się pomysłowością oraz zaradnością. Spośród 7 podanych składników: mąki, cukru, jaj, oleju, masła, jabłek i proszku do pieczenia musiały zaproponować 5 dań. Miały na to tytlko 3 minuty! Trzecim zadaniem było jak najszybsze poskładanie róznorodnych ubrań, tak jak to jest podczas przyjazdów z domu. Utrudnieniem były np. wywrócone spodnie na lewą stronę, lub zapodziana skarpetka, która okazała się w kieszeni bluzy :). Jednak dziewczęta świetnie i tym razem sobie poradziły! Kolejnym zadaniem było wszycie guzika do koszuli oraz jej jak najsprawniejsze uprasowanie. We wszystkich konkurencjach dało się zauważyć duże zaangażowanie i rywalizację między maturzystkami. Dziewczęta bardzo ambitnie podeszły do wykonywania zadań chcąc pokazać i udowodnić innym, iż mieszkanie w internacie dobrze przygotowało je do dorosłego i samodzielnego życia.

Wysiłek i sumienność wychowanek zostały docenione, ponieważ obie maturzystki otrzymały upominki od swoich koleżanek. Własnorecznie wykonane prezenty ogromnie ucieszyły serca Wioli i Ewy. Mamy nadzieję, że będą przypominały dziewczetom czas spedzony w internacie. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Młodsze koleżanki z grupy ujawniły swoje kulinarne talenty, których smaki na długo pozostaną w naszej pamięci.

Rekomendowane wpisy

Skip to content