Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Młodzi ornitolodzy z naszej szkoły wrócili z Trzęsacza (zachodniopomorskie) z dodatkową wiedzą i umiejętnościami – bardzo zadowoleni z tych siedmiu dni spędzonych na wybrzeżu (03-09.02.2020r.). Uczestnictwo w warsztatach ornitologicznych okazało się być prawdziwą frajdą – połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Organizatorzy, czyli szczecińska fundacja Laudato Si’, zapewnili uczniom z czterech techników leśnych znakomite warunki do nauki i wypoczynku. Podczas zajęć tzw. „pracowni przyrodniczej”, młodzież poznawała głosy pospolitych gatunków ptaków, uczyła się wykonywania szkiców ptaków i notatek terenowych, rozpoznawania gatunków łownych i chronionych. Największą atrakcję stanowiły jednak , wyjścia nad morze gdzie mieliśmy okazję obserwowania zimujących kaczek morskich (uhli, markaczek, lodówek a nawet edredona). Odbyliśmy również jednodniową wyprawą nad Zalew Kamieński (przy Kamieniu Pomorskim).

W warsztatach uczestniczyło 17 osób z klas pierwszych, drugich oraz trzecich które w znakomitych nastrojach wróciły do Białowieży wprost na klasówki z ochrony i chemii.

Dokumentacja fotograficzna – Jerzy Barejko (1c)

Mariusz Tokajuk

Rekomendowane wpisy

Skip to content