Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W klasach pierwszych przeprowadzony został konkurs mitologiczny „Mitomaniak”. W finałowej międzyklasowej rozgrywce wzięło udział dziesięcioro uczniów z klas IA i IB. Byli to: Szymon Białous, Daria Daszkowska, Adam Iwańczuk, Michał Mantiuk oraz Julia Zdunek z klasy IA, a także Szymon Jaźwiński, Patrycja Kamińska, Julia Pruszyńska, Patrycja Rudkiewicz i Hubert Sacharewicz z klasy 1B.
Celem konkursu było utrwalenie zdobywanej na lekcjach języka polskiego wiedzy z zakresu mitologii w formie projektu edukacyjnego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Przygotowano pięć kategorii pytań: rozpoznanie bohatera lub boga mitycznego, miejsca oraz bohatera zbiorowego na podstawie przygotowanej charakterystyki. Następnie należało wyjaśnić
przenośne znaczenie wylosowanego mitologizmu oraz rozpoznać bohatera przedstawionego na obrazie i uzasadnić swoją odpowiedź.
„Mitomaniacy” bez problemu wskazali, który bóg jeździł rydwanem zaprzężonym w Strach i Bojaźń oraz jak nazywała się kraina wiecznej wiosny i szczęścia, do której udawali się wybrańcy po śmierci. Poradzili sobie z nazwaniem bogiń, które przędły nić ludzkiego żywota i wiedzieli, że ta nić nie ma nic wspólnego z nicią Ariadny. A czy Wy także znacie odpowiedzi na te pytania?
Rozgrywka między uczniami obu klas pierwszych była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością „Mitologii”. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Hubert Sacharewicz – klasa IB
II miejsce: Patrycja Rudkowska – klasa IB
III miejsce: Julia Zdunek – klasa IA
Nagrodami dla zwycięzców były karty upominkowe do Empiku i kubki termiczne, a dla wszystkich uczestników słodycze i dyplomy.
Zachęcamy do lektury „Mitologii” Jana Parandowskiego, która zawiera wiele treści uniwersalnych do dziś obecnych w naszym życiu.
Małgorzata Kutrzeba – Wasylik, Joanna Romaniuk, Dominika Widanow – Świerszcz

Rekomendowane wpisy

Skip to content