Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

25 kwietnia b.r. w naszej szkole wysłuchaliśmy wykładu  dr inż. Katarzyny Daleszczyk, konserwatora Obrębu Ochronnego Ośrodek Hodowli Żubrów Białowieskiego Parku Narodowego. Pani Katarzyna jest absolwentką Wydziału Zootechniki Akademii Rolniczo – Technicznej w Olsztynie.

Pracę doktorską „Behawior rozrodczy żubrów Bison bonasus (L.)” zrealizowała w Zakładzie Badania Ssaków PAN w Białowieży pod kierunkiem prof. dr hab. Małgorzaty Krasińskiej.

Pani Katarzyna przedstawiła nam w ciekawy sposób naszego największego ssaka kopytnego – żubra. Omówiła jego budowę, biologię, sposób życia i rozwój. Opowiedziała o księdze rodowodowej oraz o historii żubra na terenie naszego kraju. Wskazała różnice między wyglądem żubra i bizona amerykańskiego.

Uczniowie dowiedzieli się również, iż nasza szkoła nadała imię jednej z żubrzyc. POTEELKA urodziła się 23 sierpnia 2010 roku. Chrzest w obecności uczniów naszej szkoły, Pani dyrektor Anny Kulbackiej i pracowników Białowieskiego Parku Narodowego POTEELKA otrzymała w dniu 7 grudnia 2010 roku.

Żubrzyca rozwija się dobrze i jest przez nas regularnie odwiedzana.

W wykładzie wzięło udział około 100 uczniów naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy Pani dr inż. Katarzynie Daleszczyk za przedstawienie wiadomości o żubrze.

Rekomendowane wpisy

Skip to content