Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W sobotę 6 maja 2023 r., bp Dariusz Zalewski, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. W tym roku uroczystość święceń odbyła się w Suwałkach, w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła.

Jednym z nowo wyświęconych diakonów  jest absolwentem naszego Technikum Leśnego. To Artur Marek Tomkiewicz.

Święcenia diakonatu są pierwszym stopniem święceń. Kandydaci do kapłaństwa, otrzymując diakonat wchodzą w bezpośredni etap przygotowania do przyjęcia prezbiteratu. Każdy nowo wyświęcony diakon uroczyście ślubuje żyć w celibacie, być posłusznym swojemu biskupowi oraz zobowiązuje się do codziennego odmawiania Liturgii Godzin (brewiarza). Diakon jest powołany, by służyć biskupowi i prezbiterom.

Uroczystość zakończyła się wspólną agapą przygotowaną przez wspólnotę suwalskich parafii, z których pochodzą diakoni. Program ewangelizacyjny przygotowała wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

Kościół diecezji ełckiej z dniem dzisiejszym powiększył grono osób duchownych o diakonów: dk. Marcina Jasionowskiego z par. pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach oraz dk. Artura Marka Tomkiewicza z par. pw. M. B. Królowej Męczenników w Suwałkach.

Joanna Zamojska

Rekomendowane wpisy

Skip to content