Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W dniach 17-19.04.2023 r. nasz samorząd szkolno-internatowy w składzie Jakub Kopańczyk IIA, Jakub Złotkowski IIIB, Zuzanna Pająk IIIA, wraz z opiekunem Joanną Zamojską udał się do Technikum Leśnego im. Adama Loreta w Tucholi na Forum Samorządów Uczniowskich. Mieliśmy przyjemność spotkać się z przedstawicielami samorządów z Goraja, Biłgoraja, Starościna, Milicza, Warcina, Brynka, Leska, Zagnańska, Rogozińca i, oczywiście, Tucholi.

Pierwszego dnia po uroczystym powitaniu w auli szkolnej zwiedzaliśmy Technikum Leśne im. Adama Loreta w Tucholi. Po obiedzie zobaczyliśmy jak wyglądają miejscowe koła zainteresowań: sygnaliści, sokolnicy, pilarze, joga, samoobrona, zajęcia plastyczne, Pozytywna Grupa Radiowa, rzeźbiarstwo i orkiestra. Po kolacji udaliśmy się do kręgielni, w której mieliśmy możliwość zintegrowania się z koleżankami i kolegami z innych szkół leśnych. Wymienialiśmy przy tej okazji informacje na temat działalności Samorządów Uczniowskich w naszych szkołach.

18.04.2023 r. W tym dniu mogliśmy uczestniczyć w pierwszych dwóch lekcjach (gospodarka łowiecka i ćwiczenia na symulatorze).

O godzinie 11:00 zebraliśmy się w auli szkolnej na otwarciu panelu dyskusyjnego pt. „Działalność Samorządów Uczniowskich”, gdzie wszyscy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami. W debacie uczestniczył Pan Zbigniew Kłosowski z Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Przewodnicząca Izabela Kożuch wraz z Wiceprzewodniczącą Natalią Wiśniewską z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Po zakończeniu obrad czekał nas wyjazd do Centrum Szkolenia Strzeleckiego Lasów Państwowych w Plaskoszu. Mieliśmy okazję strzelać z broni palnej. Po oddaniu strzałów wszyscy razem spędziliśmy czas wokół ogniska, smażąc kiełbaski i wspólnie śpiewając przy akompaniamencie gitary kolegi z Goraja Jakuba Nadolnego.

19.04.2023 r. z samego rana wyjechaliśmy do Fojutowa. Spotkaliśmy się z leśniczym Cezarym Sudołem z Nadleśnictwa Woziwoda, Lasy Państwowe, który przybliżył nam informacje na temat gospodarki leśnej w Borach Tucholskich. Zwiedziliśmy tam również zabytkowy Akwedukt i oglądaliśmy okolicę z wieży widokowej.

Mimo zapowiadanego deszczu przez cały wyjazd dopisywała nam piękna pogoda. W ramach oficjalnego zakończenia Dyrektor Piotr Marciniak wraz z Panem Zbigniewem Kłosowskim podsumowali nasze spotkanie w auli szkolnej, po czym udaliśmy się w podróż powrotną do Białowieży.

Zuzanna Pająk

Rekomendowane wpisy

Skip to content