Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Dnia 18 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Reszuta – kl.3a, Natalia Nikitiuk – kl.3b oraz Mateusz Korzeniecki – kl. 3a pod opieką dwóch wychowawczyń internatu – p. Katarzyny Przygodzkiej oraz Anny Jakoniuk promowali Technikum Leśne w Białowieży przed  150 uczniami klas 8 ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Wydarzenie pt. „GIEŁDA SZKÓŁ – jaką szkołę wybrać?”  ma charakter cykliczny i było zorganizowane przez gospodarzy już po raz dziewiąty.

W przedsięwzięciu tym wzięło udział 25 szkół ponadpodstawowych o różnorodnych profilach kształcenia, zarówno z technikum, jak i liceum, którzy poprzez przygotowane stanowiska nakłaniali i zachęcali uczniów klas 8 do wyboru swojej właściwej, dalszej ścieżki kształcenia, zgodnej z zainteresowaniami i predyspozycjami ósmoklasistów.

Nasze stanowisko było jednym z najbogaciej wyposażonych w różnorodne rekwizyty związane z tematyką leśną, dlatego też i wzbudzało duże zainteresowanie wśród uczniów klas 8. Młodzież z Technikum Leśnego w Białowieży z ogromną pasją i zaangażowaniem opowiadała zarówno o szkole, jak i internacie. Ogromny podziw wśród dużej rzeszy zgromadzonych wzbudził nasz Mateusz, który demonstrował odgłosy różnorodnych zwierząt, „wabiąc” tym samym ósmoklasistów do naszego stanowiska. Próbował także nauczyć młodszych kolegów sztuki wabienia na różnego rodzaju wabikach. Zdziwienie ze strony uczniów wywoływało również to, iż dysponujemy bogatą ofertą bezpłatnych kursów i projektów.

Mamy nadzieję, iż niektórych ósmoklasistów  udało się przekonać, co do wyboru naszej szkoły.  Byli też i tacy, którzy już zadeklarowali, iż przyjdą do Technikum Leśnego w Białowieży, co nas bardzo ucieszyło.    

Rekomendowane wpisy

Skip to content