Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

UCZENNICE NASZEJ SZKOŁY NAGRODZONE STYPENDIUM MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO

Dwie uczennice naszej szkoły – Weronika Reszuta kl. IIa oraz Natalia Nikitiuk kl. IIb otrzymały stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej na rok 2022. Dziewczęta znalazły się w gronie 150 najbardziej utalentowanych uczniów województwa podlaskiego.

Każda z uczennic będzie otrzymywała stypendium w wysokości 250 zł miesięcznie przez cały rok kalendarzowy. Łączna kwota przyznanego stypendium to 3000 zł na dalsze rozwijanie uzdolnień artystycznych i zainteresowań.

Dziewczęta od najmłodszych lat rozwijają swoje pasje i uzdolnienia, a tym samym zaprzyjaźnione są ze sceną i publicznością. Biorą udział w licznych konkursach na arenie międzynarodowej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej, zajmując przy tym czołowe miejsca.

Weronika Reszuta talent artystyczny doskonali głównie w dziedzinie tańca. Od drugiej klasy szkoły podstawowej tańczy w mażoretkach w zespole Stella Sokółka. Przez 8-letni okres swojej działalności zdobyła liczne osiągnięcia zarówno w kraju, jak i za granicą. Największymi sukcesami Weroniki w tej dziedzinie to zdobycie 1 miejsca i tytułu Mistrza Europy w kategorii solo baton klasyczny juniorzy w 2020 roku oraz 3 miejsca i tytuł internetowego II wicemistrza Polski mażoretek 2021.

Natalia NIkitiuk od 6 roku życia występuje na scenie, prezentując przy tym swoje wokalne umiejętności i niesamowity talent artystyczny. Niejednokrotnie mogliśmy podziwiać potencjał Natalki podczas akademii i uroczystości szkolnych. Uzdolnienia artystyczne uczennica doskonali głównie poprzez aktywny udział w zespole Ranok, działającym przy Bielskim Domu Kultury. Największymi osiągnięciami, jakimi może się poszczycić nasza uczennica to Złota Podlaska Nuta 2017, 1 miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel  i Śpiewaków Ludowych 2021 oraz 1 miejsce w konkursie piosenki ukraińskiej z Podlaskiej Krynicy 2021. Naszym utalentowanym dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jesteśmy dumni, iż w naszym gronie szkolnym mamy takie osoby, które swoim dorobkiem artystycznym zachwyciły również pracowników Zarządu Województwa Podlaskiego, typując uczennice do tak prestiżowego stypendium.

Rekomendowane wpisy

Skip to content