Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

17 listopada 2021 r. uczennice z klas II i III wraz z opiekunami, Eweliną Litwinowicz i Sławomirem Przygodzkim, uczestniczyły w wycieczce integracyjnej.

Pierwszym punktem wycieczki był Poznań i koncert polskiej piosenkarki, skrzypaczki i kompozytorki – Sanah.  Przejazd do Poznania przebiegał w sympatycznej atmosferze, umilaliśmy sobie czas wspólnym śpiewaniem. Po zameldowaniu w hotelu wyruszyliśmy do Międzynarodowych Targów Poznańskich, jednak nie obyło się bez przygód. Wraz z innymi dłuższą chwilę szukaliśmy odpowiedniego wejścia do centrum targowo-wystawienniczego i dotarliśmy na miejsce niedługo przed  rozpoczęciem koncertu. Możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu oraz usłyszenia ulubionych piosenek wykonywanych na żywo było niesamowitym przeżyciem. Po zakończonym występie wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że chętnie wybralibyśmy się na koncert Sanah powtórnie.  

Następnego dnia wczesnym rankiem wyruszyliśmy do kopalni soli w Kłodawie czyli największej i najgłębszej kopalni soli w Polsce, w której, oprócz soli białej, wydobywa się sól o unikalnej różowej barwie. Po dotarciu na miejsce zjechaliśmy pod ziemię klatką w prawdziwym szybie górniczym –na głębokość 600 metrów, gdzie znajduje się Kłodawska Trasa Turystyczna. Zwiedziliśmy kopalnię wraz z przewodnikiem, który opowiedział nam historię jej powstania oraz zasady funkcjonowania. Szlak wycieczkowy, którym mieliśmy okazję przejść, przebiega pośród pokładów unikatowej, liczącej ponad 200 mln lat, soli różowej. Po wjeździe na powierzchnię ziemi każdy zwiedzający otrzymał upominek w postaci kilograma soli.

Następnie udaliśmy się w drogę powrotną do Białowieży, gdzie dotarliśmy późnym wieczorem.

Wyjazd był krótki, ale bardzo intensywny, ciekawy i przyjemny.

Ewelina Litwinowicz

Rekomendowane wpisy

Skip to content