Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

16. grudnia w auli internatu naszej szkoły z udziałem zaproszonych gości, dyrekcji szkoły, nauczycieli oraz uczniów wszystkich klas odbyła się uroczysta szkolna wigilia. W zeszłym roku z powodu pandemii nie było możliwości zorganizowania uroczystej kolacji, ale w końcu naszej szkolnej tradycji stało się zadość.

Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Na początku wystąpił chór w składzie: Zofia Aleksiejuk (2b), Karolina Niedźwiecka (3b), Ewa Ostrowska (4a), Wioletta Olechwirowicz (4a),  Zuzanna Pająk (2a), Julia Radziwoniuk (2b), Małgorzata Sikorska (3c), Marta Zielińska (3b), Wiktor Gutowski (4a), Mateusz Klekotko (2a), Jakub Kopańczyk (1a), Kamil Mróz (3b), Karol Sołtys (4a), Wojciech Suchoicki (3c), Szymon Zabrocki (3a), który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Chór zaśpiewał tradycyjne kolędy i pastorałki: „Z narodzenia Pana”, „Przybieżeli do Betlejem/Pojawilis’ nad wiertepom anhieły”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Dzisiaj w Betlejem/Niebo i ziemla” oraz „Tryumfy Króla Niebieskiego”. Z chórzystami wystąpiła Kornelia Żywiec (3a), która pięknie zagrała na flecie nastrojowe kolędy. Usłyszeliśmy w jej wykonaniu utwory: „Cicha noc”, „Gdy śliczna Panna” i „Lulajże Jezuniu”.

Po koncercie kolęd rozpoczęło się przedstawienie teatralne „Betlejem – to my sami”, które miało pokazać, czy ludzie XXI wieku, stawiający tradycyjny talerz dla strudzonego wędrowca,  otworzyliby drzwi swojego domu dla świętej rodziny. W spektaklu wzięli udział:  Ewa Ostrowska (4a), Wioletta Olechwirowicz (4a),  Zuzanna Pająk (2a), Weronika Reszuta (2a), Angelika Szpakowicz (2a), Sebastian Bujnicki (2a), Wiktor Gutowski (4a), Mateusz Klekotko (2a), Franciszek Kośmicki (4a), Karol Sołtys (4a). Młodzi aktorzy  z dużym zaangażowaniem odegrali swoje role, skłaniając zebranych do refleksji. Pastorałki („Całą noc padał śnieg”, „Kiedy nam do siebie bliżej” i „Niebieską kolędę”) nawiązujące do treści przedstawienia zaśpiewali: Natalia Nikitiuk (2b), Małgorzata Sikorska (3c) i Karol Sołtys (4a), do „Niebieskiej kolędy” akompaniowali Jakub Kopańczyk (1a) i Hubert Krajewski (1a).

Spektakl wywarł duże wrażenie na widzach i nagrodzony został gromkimi brawami. Nad przygotowaniem dekoracji czuwała p. Beata Kostecka-Frankowska. Obsługą nagłośnienia i światła zajęli się p. Adam Masajło i Wojciech Suchoicki (3a). Całość przygotowała i wyreżyserowała p. Marta Wołoncewicz.

Po występie artystycznym pani Dyrektor Anna Kulbacka złożyła zgromadzonym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne, a księża z parafii katolickiej – ks. Bogdan Popławski i prawosławnej – ks. Nikita Kazakiewicz rozpoczęli wspólną modlitwę. Później nastał czas dzielenia się opłatkiem i prosforą oraz składania sobie nawzajem życzeń.

Spotkanie zakończyła uroczysta kolacja wigilijna przygotowana przez panie kucharki. O świąteczny wystrój stołówki zadbali uczniowie pod kierunkiem p. Elżbiety Masajło oraz p. Eweliny Litwinowicz. Był to wyjątkowy wieczór pełen wielu radości i wzruszeń.

Zapraszamy do wysłuchania jednej z pastorałek wykonywanych podczas przedstawienia:

Rekomendowane wpisy

Skip to content