Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

“Zorientowani w lesie czyli Kaj my som”
XXI Mistrzostwa Polski Leśników w Biegu na Orientację
10-12.09.2021 w Nadleśnictwie Brynek

Pojechaliśmy do Brynka liczną grupą, przede wszystkim zdobywać doświadczenie (14 uczniów startowało w biegu na orientację pierwszy raz). W przygotowania do zawodów włożyliśmy wiele wysiłku i było warto!
Pierwszy dzień rozpoczął bieg sprinterski. Nie obyło się jednak bez przykrych niespodzianek: Aleksandra Świć i Mateusz Korzeniecki upadając na mostku mocno się poobijali i zniszczyli kompasy, Wojciech Szymański skręcił staw skokowy, co wykluczyło go z udziału w biegu następnego dnia. Wszyscy ukończyli swój bieg potwierdzając obecność na każdym punkcie kontrolnym. Trzy nasze reprezentantki stanęły na podium zdobywając piękne medale przygotowane przez gospodarzy.

Nasze wyniki:
KJ
Angelika Szpakowicz -1 miejsce
Aleksandra Świć -2 miejsce
Zuzanna Pająk -6 miejsce
Weronika Reszuta -9 miejsce
Oliwia Szpakowicz -12 miejsce
MJ
Sebastian Leonowicz -13 miejsce
Mateusz Klekotko -16 miejsce
Filip Świtecki -17 miejsce
Mateusz Korzeniecki -18 miejsce
Kamil Mróz -19 miejsce
Sebastian Bujnicki -20 miejsce
Mateusz Zakrzewski -21 miejsce
Jan Mackiewicz -23 miejsce
Andrzej Gawryluk -24 miejsce
Wojciech Szymański -25 miejsce
KW
Anetta Świć -2 miejsce
Drugiego dnia zawodów w biegu mistrzowskim było jeszcze lepiej, medale zdobyło siedmioro naszych reprezentantów. Każdy z naszych uczniów pokonał trasę, co było dużym osiągnięciem i celem, który założyliśmy przed wyjazdem na zawody.
Nasze wyniki:
K16
Angelika Szpakowicz -2 miejsce

Weronika Reszuta -4 miejsce
Zuzanna Pająk -5 miejsce
K18
Oliwia Szpakowicz -3 miejsce

K20
Aleksandra Świć -1 miejsce

K45
Anetta Świć -1miejsce

M16
Mateusz Klekotko -1 miejsce
Sebastian Bujnicki -2 miejsce
Mateusz Korzeniecki -3 miejsce

M18
Sebastian Leonowicz -7 miejsce
Jan Mackiewicz -8 miejsce
Kamil Mróz -9 miejsce
Filip Świtecki -11 miejsce
Mateusz Zakrzewski -12 miejsce
Andrzej Gawryluk -13 miejsce

Wyniki rywalizacji w biegu mistrzowskim liczą się do rywalizacji drużynowej. Nasza drużyna zasłużenie zdobyła:
Puchar Przewodniczącego Związku Leśników Polskich w RP
za zajęcie I miejsca w klasyfikacji średnich szkół leśnych
podczas XXI MPL

Technikum Leśne w Białowieży 810 pkt
Technikum Leśne w Goraju 680 pkt
Technikum Leśne w Tucholi 480 pkt

Podczas zawodów mieszkaliśmy w pięknym internacie TL w Brynku położonym w Zespole Pałacowo-Parkowym założonym przez rodzinę Henckel von Donnersmarck, zwiedziliśmy Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, a w drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

Rekomendowane wpisy

Skip to content