Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Dnia 31 maja b.r. młodzież z klasy Ia, Ib oraz IIa uczestniczyła w lekcji z Doradztwa Zawodowego. Tematem przeprowadzonych zajęć było spotkanie przedstawicieli różnych zawodów z uczniami Technikum Leśnego w Białowieży.
           Na zajęcia zaproszeni zostali absolwenci naszej szkoły: Ksiądz Stanisław Chim Proboszcz Parafii p.w. Św. Jerzego w Janowie, Kapelan Leśników Polskich przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku, Pan Kazimierz Parzych właściciel firmy AG-Complex, Pan Tomasz Grabowiec właściciel firmy Carpinus, Pan Andrzej Sieńczuk funkcjonariusz Straży Granicznej, oraz Pan Piotr Suchodoła właściciel firmy BHA-Chemia świadczącej usługi sprzątające, Dyrekcja szkoły, nauczyciele i wychowawcy internatu.
          Podczas pierwszej części zajęć młodzież miała okazję wysłuchać kilka wspomnień ze szkolnych lat naszych gości, jakie zdarzenia szczególnie utkwiły im w pamięci, jakie szkolne przyjaźnie przetrwały do dnia dzisiejszego, jakich nauczycieli pamiętają i najczęściej wspominają. Była to bardzo zabawna i jednocześnie sentymentalna podróż w czasie.
          W trakcie dalszej części zajęć młodzież z dużym zaciekawieniem wysłuchała jak zaproszeni absolwenci odpowiadali na pytania związane z przedmiotem doradztwo zawodowe. Zostali oni poproszeni o przedstawienie jak wygląda ich ścieżka zawodowa, jakie doświadczenia i umiejętności nabyte podczas nauki w szkole pomogły im w zdobyciu obecnego statusu, w jaki sposób wykorzystują je w pracy zawodowej. Każdy z gości udzielił również naszym uczniom cennych rad jakie umiejętności nabywane w latach szkolnych okazują się najbardziej przydatne w pracy zawodowej i co w dorosłym życiu liczy się najbardziej.

          Sadzę, że główny cel przeprowadzonych zajęć jakim było udowodnienie młodym ludziom, że absolwent Technikum Leśnego jest przygotowany bardzo wszechstronnie i może odnaleźć się nie tylko w zawodach związanych z leśnictwem ale również w innych dziedzinach życia społecznego
i zawodowego został osiągnięty.
           Dziękuję Pani Dyrektor Annie Kulbackiej za wsparcie, okazaną pomoc oraz niezwykle owocną współpracę przy projekcie.
           Dziękuję również Panu Bartoszowi Nowosadko za podpowiedzi merytoryczne i nieocenioną pomoc w realizacji samej lekcji.
           Serdeczne podziękowania należą się zaproszonym gościom, ponieważ gdyby nie ich zaangażowanie, wiedza i gotowość do współpracy zajęcia w takiej formie nie mogłyby się odbyć.
           Dziękuję również młodzieży naszego technikum za aktywny udział w zajęciach, dyskusję i ciekawe pytania oraz za wykonanie relacji fotograficznej Krystianowi Dutkowskiemu.  

Sylwia Dutkowska

Rekomendowane wpisy

Skip to content