Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W maju odbył się etap okręgowy XXXVI edycji Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Uczeń klasy 4B Michał Borkowski po raz drugi otrzymał w niej tytuł finalisty.
      W związku z ogłoszeniem stanu pandemii, etap okręgowy po raz kolejny odbył się w zmienionej formie. Warunkiem udziału w eliminacjach było przygotowanie przez ucznia samodzielnej pracy badawczej na jeden z dwóch tematów:
1. „Przedstaw z miejsca Twojego zamieszkania przykłady podjętych działań zmierzających do zachowania zasobów przyrody dla przyszłych pokoleń”.
2. ” Zapylenie powietrza w Polsce wiąże się ściśle ze spalaniem węgla kamiennego. Wskaż z miejsca Twojego  zamieszkania działania zmierzające do istotnej poprawy tego stanu.”

       Michał wykonał pracę na temat zapylenia powietrza w swoim  mieście – Siedlcach. Praca Michała pt. ” Sztuka sposobem na czyste powietrze.Wykonanie muralu oczyszczającego powietrze do redukcji zapylenia w mieście.” zdobyła II miejsce w okręgu. Tym samym Michał powtórzył swój sukces sprzed dwóch lat. 
     Autorzy siedmiu najlepszych prac etapu okręgowego , w tym nasz uczeń będą reprezentować województwo podlaskie w eliminacjach krajowych, które odbędą się  4 i 5 czerwca – w Międzynarodowym Dniu Środowiska.
Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

Zachęcam do zapoznania się z pracą Michała          https://docs.google.com/presentation/d/1Y0hbTkj3cE-HmSA2Ehga8L-Bsy1wIQDw…

Iwona Rogozińska – opiekunka szkolnego koła ekologicznego

Rekomendowane wpisy

Skip to content