Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W dniach 22-23 kwietnia 2021 r. czworo uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Festiwalu uczniowskim dla szkół programu EPAS.
        Festiwal otwierało spotkanie z panią Janiną Ochojską, Posłem do Parlamentu Europejskiego, która przywitała uczestników słowami: “Świat nie jest ani dobry, ani zły. Świat jest taki, jakim  go uczyniliśmy. Będzie takim, jakim MY go uczynimy i jakim WY go uczynicie”. Podczas spotkania rozmawialiśmy o aktualnych wydarzeniach na świecie i w Polsce, ale również o historii czy polityce. Dowiedzieliśmy się jak pewne sprawy są postrzegane w Brukseli, jak UE stara się pomagać i zapobiegać.
        Następnie Julia Święch i Wiktoria Jędroszkowiak – aktywistki i działaczki społeczne, przedstawiły nam temat: „Dlaczego właśnie teraz potrzebujemy aktywizmu europejskiego?” w ramach kampanii Born in EU. Kolejno wystąpiła Karolina Obajtek z Agencji Propsy PR ze szkoleniem „Jak dobrze wykorzystywać media społecznościowe do uczniowskich działań europejskich?”. Zarówno dziewczyny z Born in EU, jak i Karolina Obajtek przedstawiły nam proste drogi, dzięki którym możemy dotrzeć do młodzieży i rozprzestrzeniać nasze inicjatywy.
         Drugiego dnia Pani Hanna Zielińska, dziennikarka z radia Tok FM, przybliżyła nam ideę storytellingu i wykorzystania go w życiu codziennym przy poruszaniu tematyki działalności europejskiej. Podczas ostatniego spotkania braliśmy udział w webinarze na temat studiów, praktyk i wymian za granicą. Uczestniczyliśmy również w licznych panelach dyskusyjnych, ćwiczeniach poznając się z młodszymi ambasadorami z innych szkół w Polsce.
Monika Szpakowicz kl. 2a

Dlaczego właśnie teraz potrzebujemy aktywizmu europejskiego? (Julia Święch & Wiktoria Jędroszkowiak, Born in EU)
Headlinery. Hasła manifesty młodych osób, prezentujące ich potrzeby i żądania związane z UE. Chcę mieć wybór, bo tu jest Unia. Yes, sex is cool but have you tried living in the EU? There’s no Europe B. Na martwej planecie nie ma Europy. May the force be with EU.
Młodzi w akcji refleksja. Przewodnik po ścieżkach tematycznych. Architekci przyszłości. Kampania zaufania.
Jak dobrze wykorzystywać media społecznościowe do uczniowskich działań europejskich? Karolina Obajtek.
Born in EU. Kampania społeczna. Born in EU, czyli metrykalnie i mentalnie urodzeni w UE. Kampania tożsamościowa o Uni Europejskiej i polityce spójności finansowana przez Komisję Europejską.

Rekomendowane wpisy

Skip to content