Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W dniu 6.11.2020 r., po ponad 38 latach od zakończenia edukacji w TL w Białowieży, zostało zawieszane tablo absolwentów rocznika 1982.

Nie jest to tablo w pełni tego słowa znaczenia, gdyż nie zawiera zdjęć nauczycieli oraz zdjęć absolwentów.

Pewną trudnością techniczną i organizacyjną w okresie naszej nauki było wykonanie fotografii, gdyż w Białowieży nie było zakładu fotograficznego.

Jedyny zakład jaki wówczas funkcjonował znajdował się w Hajnówce. Nie wszyscy uczniowie piątych klas mieli możliwość wykonania zdjęć, gdyż zakończenie naszej edukacji przypadło w stanie wojennym.

Ze względów administracyjnych były poważne ograniczenia z wjechaniem i wyjechaniem do strefy nadgranicznej. Należało posiadać specjalną przepustkę wydaną przez Naczelnika Gminy.

Białowieża i jej okolice była szczególnie kontrolowana przez Milicję oraz żołnierzy WOP i brak przepustki oznaczał poważne kłopoty natury prawnej.

Po wielu, wielu latach zapadła decyzja, że na tablo zostaną umieszczone tylko tabliczki z nazwiskami nauczycieli, wychowawców oraz absolwentów.

Dodatkowo zamieszczono dwa zdjęcia grupowe uczniów klasy Va i Vb. Tablo zostało umieszczone przy pracowni botaniki leśnej na II piętrze.

Pomysłodawcą oraz wykonawcą był Mirosław Sienkiewicz – ówczesny gospodarz klasy Vb.

Mirosław Sienkiewicz.

Tablo rocznika 82
Tablo rocznika 82

Rekomendowane wpisy

Skip to content