Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

 W dniach od 07.10.2019 r. do 19.10.2019 r. nauczyciele Katarzyna Kononiuk, Renata Mironkiewicz, Iwona Rogozińska, Mariusz Tokajuk i Marta Wołoncewicz uczestniczyli w dwutygodniowym kursie językowym na Malcie w ramach projektu „Wykwalifikowany nauczyciel szansą na rozwój absolwenta” realizowanego z programu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej” finansowanego z PO WER. Głównym celem kursu było zwiększenie kompetencji językowych oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.
           Kurs odbywał się w szkole językowej SprachcaffeLanguages Plus w Pembroke. Przed wyjazdem na Maltę wszyscy zrobiliśmy wstępny test z języka angielskiego online i na tej podstawie zostaliśmy zakwalifikowani do grup na różnych poziomach znajomości języka. Uczestniczyliśmy w kursie standardowym, więc każdego dnia mieliśmy 4 godziny zajęć.
           Zajęcia odbywały się w międzynarodowych grupach. Razem ze nami uczyły się osoby z Polski, Niemiec, Japonii, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Chin, Islandii, Rosji, a nawet z Libii, Kolumbii czy Peru. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim, bez względu na poziom znajomości języka przez uczestników. Lektorzy byli niezwykle wyrozumiali i otwarci, chętnie służyli pomocą. Podczas zajęć poznawaliśmy zasady gramatyczne, wzbogacaliśmy słownictwo oraz ćwiczyliśmy umiejętność prawidłowej wymowy i pisowni.
           Pod koniec każdego tygodnia odbywał się test sprawdzający znajomość zagadnień omawianych na zajęciach. W ostatnim dniu pobytu otrzymaliśmy certyfikaty ukończenia kursu.
           Uczestnictwo w mobilności to nie tylko nauka, ale również możliwość zwiedzania ciekawych miejsc. Czas wolny przed i po zajęciach wykorzystywaliśmy na zwiedzanie i poznawanie kraju. Poszukiwaliśmy ciekawych miejsc. Zwiedziliśmy m.in.: Vallettę, Mdinę, Victorię, Rabat, Sliemę, Marsaxlokk i Gozo.
          Wyjazd na kurs językowy był dla nas bardzo cennym doświadczeniem. Rozwinęliśmy swoją znajomość języka angielskiego w zakresie komunikacji ipoznaliśmy ludzi niemal z każdego zakątka świata. Poza tym zobaczyliśmy bogactwo dziedzictwa kulturowego materialnego i niematerialnego wysp maltańskich.
         Warto uczyć się przez całe życie!

Rekomendowane wpisy

Skip to content