Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Dnia 03.10.2023 po raz kolejny odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. 
Pierwsza edycja tego święta w naszej szkole została zorganizowana 25.09.2008.
Czym jest Europejski Dzień Języków Obcych?
To coroczne święto wielojęzyczności i różnorodności kulturowej ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.
Tegoroczne wydarzenie szkolne rozpoczął występ Natalii Nikitiuk z klasy IVb, która zaśpiewała w hołdzie śp. Pani Marty Wołoncewicz, która przygotowując wokalistów do występów od wielu lat współtworzyła Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Natalka zadedykowała piosenkę pani Marcie i podziękowała za trud włożony w rozwój jej umiejętności wokalnych.
Następnie została wygłoszona prezentacja o Europejskim Dniu Języków Obcych przygotowana przez uczennice z klasy IIIa (Kinga Hryniewicka, Klaudia Skok, Julia Lipińska i Weronika Tomaszewska).
Kolejnym punktem imprezy było rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy plakat promujący naukę języków. Pierwsze miejsce zajęła klasa IIIb, drugie miejsce zajęła klasa IIIa, a trzecie miejsce zajęła klasa V. Nagrodą dla klas  były torebki pełne cukierków.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji była Pani Nina Pietruchowska, która zdradziła nam wszystkie tajniki i ciekawostki o Esperanto, przedstawiła nam historię Ludwika Zamenhoffa i  powstawania tego języka oraz bardzo ciekawie opowiedziała nam o swoim uczestnictwie w Białostockim Stowarzyszeniu Esperantystów.
Kinga Hryniewicka

Rekomendowane wpisy

Skip to content