Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

      Szkolne Koło Pszczelarskie przy Technikum Leśnym w Białowieży istnieje od 2010 roku, obecnie w zajęciach bierze udział 13 uczniów. Od początku pasieka liczyła 4 rodziny i tak jest do dzisiaj. Bazujemy na pszczole rasy Kraińskiej, pasieka  zlokalizowana jest w Parku Dyrekcyjnym, gdzie głównym pożytkiem jest lipa drobnolistna. Miód wirujemy raz w roku po zakończeniu kwitnienia lipy. Cały czas doskonalimy metodę prowadzenia rodzin pszczelich, przekłada się to na stale rosnącą  wydajność z ula i siłę rodzin. Młodzież uczęszczająca na zajęcia ma zapewniony kombinezon pszczelarski, co nie zmienia faktu iż nie może być uczulona na jad pszczeli. Zajęcia prowadzone są kameralnie i w formie praktycznej. Opiekunem koła jest Eugeniusz Masalski, pszczelarz z tytułem mistrza pszczelarstwa, posiadający własną pasiekę.

Wyjazd do Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli w roku 2018

        W dniach 28-30.05.2018 r. odbyła się wycieczka dydaktyczna zrealizowana w ramach projektu ” Dzisiaj kompetentny i wykwalifikowany uczeń, jutro innowacyjny i konkurencyjny pracownik”. Dwunastu uczniów Technikum Leśnego w Białowieży wraz z opiekunem odwiedziło Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli.
          Uczniowie interesujący się pszczelarstwem i uczęszczający na koło pszczelarskie mogli poznać  praktyczne aspekty dotyczące wychowu matek pszczelich i prowadzenia gospodarki pasiecznej. Jednym z punktów wyjazdu było odwiedzenie Spółdzielni Pszczelarskiej „Apis” w Lublinie, zapoznaliśmy się tam z ofertą handlową firmy.
          Wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny i bogaty w wiedzę pszczelarską którą uczestnicy mają zamiar wykorzystać w przyszłości.

Rekomendowane wpisy

Skip to content