Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Dokładnie o północy 1 maja 2004 roku Polska stała się członkiem wielkiej wspólnoty, jaką jest Unia Europejska. W 2024 roku obchodzimy 20-lecie tego wydarzenia. To 20 lat rozwoju, nowych możliwości, wymiany doświadczeń – 20 lat drogi ku lepszej przyszłości nas wszystkich. W czwartek 16 maja br. uczniowie klas 3a i 4a wzięli udział w warsztatach dotyczących właśnie Unii Europejskiej, które poprowadził Pan Wojciech Zoń, dyrektor ds. organizacji w EUROPE DIRECT Podlaskie.

Podczas ciekawego wykładu dowiedzieliśmy się jakie możliwości daje Unia Europejska młodym ludziom. Swobodnie dyskutowaliśmy o odczuciach związanych z Unią, o tym z czym nam się kojarzy przynależność do Unii oraz przedstawiliśmy zalety dołączania Polski do Unii Europejskiej. Mówiliśmy o procesach decyzyjnych, zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego, a także kontrowersjach związanych m.in. z ochroną środowiska w Unii Europejskiej i dezinformacją.

Nie obyło się również bez Unii na wesoło – podzieliliśmy się na grupy a naszym zadaniem było zbudowanie wieży ze sznurka, makaronów i taśmy klejącej. Chociaż nie wszystkie konstrukcje wytrzymały próbę czasu, to zadanie dostarczyło dużo emocji i uśmiechu. Pozornie gra wydawała się dziecinną zabawą, jednak była świetną okazją do integracji nas jako grupy. Zadanie pokazało, że grupa może zrobić coś, czego nie dokona pojedyncza osoba. Doszliśmy do wspólnych wniosków że Unia Europejska to gwarancja stabilności i pokoju w niestabilnych czasach. Jesteśmy w grupie Krajów powiązanych siecią wspólnych wartości i interesów. Jesteśmy częścią tej grupy, wspólnie wzmacniamy się w wielu obszarach: edukacji, kultury, gospodarki, nauki, bezpieczeństwa. Unia to my.

Marcelina Olejnicka Klasa 4a

Rekomendowane wpisy

Skip to content