Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

21.12.2023 r. nasza szkolna społeczność spotkała się w auli internatu, aby wspólnie przeżywać zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Część artystyczną szkolnej wigilii, rozpoczęło przedstawienie w wykonaniu uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, przygotowane przez p. Dominikę Widanow-Świerszcz. Spektakl pt. „Nie było miejsca dla ciebie” przedstawiał krótkie scenki z życia w okresie przedświątecznym. Mogliśmy poznać między innymi sytuację dziewczyny, która śpiewając na ulicy zbierała pieniądze na bilet, by móc polecieć do swoich rodziców i spędzić z nimi święta. Mieliśmy szansę zobaczyć dwie sprzeczające się ze sobą dziewczynki z domu dziecka, tęskniące za rodzinnymi świętami. Podsłuchaliśmy rozmowy wykluczonych i osamotnionych bezdomnych. Podejrzeliśmy też dom rodzinny, gdzie zabrakło świątecznej empatii i przysłowiowego „miejsca przy stole”. Po refleksji o samotności człowieka, przyszedł czas na koncert. Z wielką przyjemnością wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu naszego szkolnego chóru prowadzonego przez  p. Adama Masajło oraz Natalię Nikitiuk, uczennicę klasy 4b, który zaprezentował nam piękne kolędy wykonane zarówno w języku polskim, białoruskim i ukraińskim. Przepiękny śpiew wprowadził nas w magiczny, świąteczny nastrój. Po części artystycznej życzenia całej szkolnej społeczności przekazała pani dyrektor Anna Kulbacka. Następnie głos zabrali księża – Andrzej Popławski oraz Mikita Kazakevich, którzy odmówili modlitwy i złożyli świąteczne życzenia. Uczestnicy spotkania tradycyjnie podzielili się opłatkiem i prosforą, składając sobie świąteczno-noworoczne życzenia. Na zakończenie wszyscy udali się na wspólną kolację wigilijną, która tradycyjnie upłynęła w miłej, niemal rodzinnej atmosferze.
Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości. A naszym wychowawczyniom- p. Beacie Kosteckiej-Frankowskiej, p. Elżbiecie Masajło, p. Ewelinie Litwinowicz za pomoc w przygotowaniu naszej szkolnej wigilii. Nie należy zapominać również o paniach kucharkach, które przygotowały nam pyszną kolację wigilijną. Myślę, że wszyscy mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w takiej samej rodzinnej, magicznej i świątecznej atmosferze.

Hubert Krajewski – uczeń klasy 3a

Rekomendowane wpisy

Skip to content