Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

Od pomysłu do książki

Spotkanie autorskie z prof.dr hab. Bogumiłą Jędrzejewską

            Dnia 23 listopada 2023 roku o godzinie 18.00 w kawiarence internatu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 odbyło się spotkanie pt.”Od pomysłu do książki”. Gościem specjalnym była prof. dr hab. Bogumiła Jędrzejewska, zajmująca się ekologią zwierząt i lasu, a także zagadnieniami dotyczącymi Puszczy Białowieskiej.

            Pani profesor jest absolwentką wydziału leśnego SGGW, więc świetnie potrafiła przedstawić swoją wiedzę przyszłym leśnikom. Zajęcia miały na celu pokazanie powstawania książki. Pani profesor Bogumiła Jędrzejewska po kolei omówiła schemat tego procesu. Następnie określiła ilość czasu potrzebnego na stworzenie dzieła. Opowiedziała również o swojej bogatej twórczości. Wydała wiele wspaniałych książek naukowych oraz popularnonaukowych, które do tej pory wspomagają nauczanie nowych pokoleń naukowców.

            Po zakończeniu części wykładowej uczestnicy mieli szansę porozmawiać z autorką przy kawie i ciasteczkach. Były również rozdawane książki autorstwa Pani profesor.

             Wszyscy zgromadzeni słuchali z dużą uwagą i na pewno wynieśli wiele wiedzy na temat tworzenia książek. Z pewnością Pani Bogumiła Jędrzejewska zainspirowała również młodzież do stworzenia własnej książki.

                                                                                              Julia Zdunek  i Daria Daszkowska

Rekomendowane wpisy

Skip to content