Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W dniach 14-16.11.2023 r. w Zespole Szkół Leśnych w Lesku odbyły się X Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Szachach pod honorowym patronatem Związku Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach zawodów 41 uczestników reprezentujących 9 szkół z terenu całej Polski: z Biłgoraja, Białowieży, Brynka, Starościna, Rucianego – Nidy, Tucholi, Tułowic, Zagnańska i z Leska rywalizowało w 2 turniejach: turnieju gry błyskawicznej oraz indywidualnym turnieju szachów szybkich, rozegranym systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 30 min. na zawodnika. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Radosław Sobociński 2a , Miłosz Świtecki 2b, Grzegorz Wójtowicz 3b, Rafała Semeniuk 2b, Tomasz Sieńczuk 2b. Zawody sędziował pan Włodzimierz Hackiewicz (absolwent naszej szkoły) – Sędzia Główny,  pomysłodawca i inicjator Mistrzostw oraz p. Marta Michalska – koordynatorka wydarzenia z ramienia ZSL w Lesku.

Inauguracji rozgrywek turniejowych w dniu 15.11.2023 r. towarzyszyły wspomnienia Pana Włodzimierza  Hackiewicza związane z historią Mistrzostw, których trzy pierwsze edycje odbyły się w Technikum Leśnym w Białowieży. ZSL w Lesku, jako drużynowy finalista  trzeciej edycji w roku 2014, uprzywilejowany przez to do zorganizowania następnego wydarzenia w swojej szkole, przejął na stałe organizację Mistrzostw.

Rozgrywki poprzedziła słodka jubileuszowa niespodzianka od Organizatorów – okolicznościowy tort, a czas pomiędzy poszczególnym rundami uatrakcyjniła wycieczka do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych.

W ostatnim dniu Mistrzostw, podczas uroczystego zakończenia, ogłoszono nazwiska najlepszych szachistów i wyłoniono najlepsze drużyny z Polski spośród zgłoszonych do  udziału w konkursie.

 W kategorii indywidualnej: 1 miejsce zajął Mikołaj Wdowiak z ZSL w Zagnańsku, 2 m-ce zajął Maciej Wojdyło z ZSL w Lesku, a 3 m-ce – Kornel Jakubiak reprezentujący ZSL w Rucianem – Nidzie. Uczniowie naszej szkoły: Radosław Sobociński zajął 5 miejsce, a Wójtowicz Grzegorz 6.

W kategorii drużynowej: 1 m-ce zajęła drużyna z ZSL w Lesku, 2 m-ce- drużyna z TL w Białowieży (Radosław Sobociński, Grzegorz Wójtowicz, Miłosz Świtecki), a  3 mc-e zespół z ZSL w Rucianem-Nidzie.

W grze błyskawicznej Radosław Sobociński  zajął 3 miejsce a Rafał Semeniuk był  4.

Laureatom wręczono pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe, a zwycięskie drużyny otrzymały drewniane statuetki.  

Nasz drużyna w imieniu Dyrektora naszej szkoły wręczyła nową, nieznaną dotąd „figurę szachową – żubra” szkole z Leska , która okazała się najlepszą szkołą Dziesięciolecia Mistrzostw Szkół Leśnych w Szachach.

Należy podkreślić, że nasza drużyna osiągnęła duży awans w stosunku do poprzedniego roku.

Rekomendowane wpisy

Skip to content