Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w klasie II b został zrealizowany projekt edukacyjny pod tytułem ” Żubr – symbol  Puszczy Białowieskiej”.

          Uczniowie wzięli udział w grze edukacyjnej ” W 80 pytań dookoła żubra”. Odpowiedzieli na pytania obejmujące szeroką wiedzę o żubrze – symbolu Białowieży, Białowieskiego Parku Narodowego oraz loga naszej szkoły.  Wykorzystali do tego wiedzę zdobytą na przedmiotach zawodowych, wycieczkach do białowieskich ośrodków naukowych  i najważniejsze – w szeregu publikacji z biblioteki szkolnej na temat tego największego zwierzęcia żyjącego w Polsce.

          Pytania dotyczyły wielu kwestii jak systematyka, wygląd, upodobania żywieniowe, restytucja żubra w Puszczy Białowieskiej.

          Wyjaśnione zostało m. in. że:  żubrówka to wcale nie jest przysmak żubrów, Borusse to nazwa pierwszego żubra, od którego zaczęła się jego restytucja w 1929 roku, żubroń to zwierzę, które powstało w wyniku skrzyżowania żubra z bydłem domowym. Stwierdzone zostało też, że jeszcze jedna instytucja wybrała to zwierzę do swego logo, a mianowicie Bank Pekao S.A.

Biblioteka szkolna

Rekomendowane wpisy

Skip to content