Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

1 grudnia 2022 roku na zaproszenie Pani Hanny Schmidt, koordynatorki Konkursu Wiedzy Ekologicznej „Różnorodność biologiczna i formy ochrony przyrody w Polsce” organizowanego przez BPN, uczniowie naszej szkoły przedstawili program artystyczny „Białowieska Ostoja”. W siedzibie Białowieskiego Parku Narodowego odbył się wówczas etap finałowy XI edycji konkursu, którego celem było poszerzenie wiedzy ekologicznej oraz zwrócenie uwagi na potrzebę zachowania różnorodności biologicznej pięknych miejsc na Podlasiu, w tym unikalnej przyrodniczo Puszczy Białowieskiej.

Na zaprezentowany przez uczniów naszej szkoły program artystyczny złożyły się wiersze Jana Jerzego Karpińskiego – polskiego przyrodnika i pisarza, wieloletniego Dyrektora BPN i kierownika IBL w Białowieży – oraz piosenka „Dębolada” zespołu Brygada Drwala. Piękno i różnorodność Puszczy Białowieskiej słowami poety opisywali Tatiana Księcio, Krzysztof Maciuka i Paweł Kowalczuk z kl.1B przygotowani przez Panią Joannę Romaniuk. Wzruszającą piosenkę o Puszczy Białowieskiej natomiast wykonała Małgorzata Sikorska z kl. 4C, którą przygotowała Pani Marta Wołoncewicz. Uczniowie występujący w programie artystycznym jako upominek otrzymali od organizatorów piękną książkę „Żubry z Kamiennego Bagna” Wojciecha Sobocińskiego.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję wysłuchać nagrodzonych prezentacji kolegów ze szkół podstawowych Podlasia oraz ciekawego wykładu dr Joanny Bober z BPN, która omówiła wybrane zagadnienia związane z różnorodnością biologiczną. Bardzo cieszymy się, że wzorem poprzednich lat mieliśmy szansę uczestniczyć w uroczystym finale konkursu. Mamy nadzieję, że wśród znajdujących się na sali nagrodzonych uczniów szkół podstawowych znajdą się osoby, które w przyszłym roku zasilą szeregi uczniów naszego technikum.

            Joanna Romaniuk

Rekomendowane wpisy

Skip to content