Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

5 października 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Z tej okazji rozstrzygniętych zostało wiele konkursów. Wiedzą o krajach niemieckojęzycznych wykazał się Piotr Sulima (4a), o Rosji Klaudia Skok (1a), a o krajach anglojęzycznych Weronika Tomaszewska (1a) oraz Marcelina Olejnicka (2a).

Nie zabrakło też corocznej międzyklasowej rywalizacji w wykonaniu najciekawszego plakatu. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1b i 2a, a drugie 3a i 3b.

Centralnym punktem naszego spotkania było wystąpienie naszego specjalnego gościa – dr inż. Ewy Zin, która pracuje w Zakładzie Lasów Naturalnych Instytutu Badawczego Leśnictwa w Białowieży oraz jako przewodnik turystyczny. Naukowo zajmuje się dendrochronologiczną rekonstrukcją historii i dynamiki lasu oraz różnymi aspektami ekologii pożarów.  Opowiedziała nam jak dużo dała Jej nauka języków obcych, jakie znaczenie miała w karierze zawodowej i ile ciekawych miejsc dzięki nim zwiedziła.

Nieodłącznym elementem naszego świętowania były także występy wokalne uczniów- Angeliki Szpakowicz (piosenka w j. białoruskim), Natalii Nikitiuk (piosenka ukraińska) oraz Zosi Aleksiejuk, i Karola Sołtysa (piosenki w j.angielskim).

Dzięki prezentacjom o Rosji, Berlinie i Kanadzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów. Poznaliśmy też nowe sposoby nauki języków obcych i mniej znane ciekawostki o krajach z całego świata, które zaprezentowały Ewa Ostrowska i Wioleta Olechwirowicz (4a).

Cieszymy się, że udało nam się spędzić czas w tak interesujący i przyjemny sposób.

Wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy obchodzić ten dzień w równie udany sposób!

Wioleta Olechwirowicz – 4a

Zdjęcia – Krystian Dutkowski – 4a

Rekomendowane wpisy

Skip to content