Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.00-15.00

26.09.2020r. obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych, który w naszej szkole jest organizowany corocznie od 2001 roku. Głównymi założeniami tego wydarzenia są m.in. ukazanie opinii publicznej znaczenia uczenia się i nauczania języków, jak i promowanie różnorodności kulturowej i językowej w Europie.
Podczas tegorocznej edycji odbywającej się 2 października mogliśmy posłuchać interesujących ciekawostek o Europejskim Dniu Języków Obcych przygotowanych przez Ewę Ostrowską I Wiolettę Olechwirowicz z kl. 3a. Mieliśmy możliwość obejrzenia prezentacji o Rosji Mikołaja Małmyszki i Kamila Mroza z kl. 2b oraz posłuchania rosyjskiej piosenki “Bielyje rozy” zaśpiewanej przez Kamila. Następnie Pani Profesor Iweta Przygodzka zaprezentowała nam różne sposoby nauki języków obcych, od tradycyjnych do tych wykorzystujących najnowsze technologie. Teraz każdy może wybrać te, które mu najbardziej pasują.
Tego dnia poznaliśmy również zwycięzców konkursów:
– Mateusz Strękowski kl.3a (język rosyjski),
– Wioletta Olechwirowicz kl.3a (język niemiecki),
– Franciszek Kośmicki z kl.3a i Jakub Złotkowski z kl.1b (język angielski)
oraz konkursu na plakat promujący Dzień Języków:
– 1 miejsce kl.4a
– 2 miejsce kl.2b
– 3 miejsce kl.1a
Kolejnym punktem obchodów była prezentacja o Berlinie w wykonaniu Moniki Szpakowicz i Jacka Ćwika z kl. 2a. Następnym przystankiem w naszej językowej podróży była Kanada, którą odwiedziliśmy pod przewodnictwem Karola Sołtysa z kl. 3a, który przedstawił nam ciekawe fakty o tym kraju.
Tegorocznym gościem specjalnym był Profesor Bartosz Nowosadko, który zapoznał nas z jego przygodą z językami obcymi, w tym z wylotem na Maltę- do szkoły językowej. Poznaliśmy parę ciekawych historii, którym towarzyszył język angielski, jak i ciekawostki o tamtejszych roślinach.
Obchody zakończył utwór pt. “Mamma Mia” zaśpiewany przez utalentowanego Karola Sołtysa z kl. 3a.

Monika Szpakowicz

Rekomendowane wpisy

Skip to content