Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

 W dniach 15-17.11.2019 r. w Krakowie odbył się finał IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej. Jego ideą jest upowszechnianie poprzez muzykę wiedzy o Polskim Państwie Podziemnym, Armii Krajowej i żołnierzach Niezłomnych. Dzięki wygranej w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku mogła w nich wystąpić Julia Brewka.
           Przesłuchania konkursowe odbyły się w Muzeum Armii Krajowej. Julia zaśpiewała utwór „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Niestety, konkurencja była silna i nie udało się jej powtórzyć sukcesu z Białegostoku.
           Przy okazji pobytu w Krakowie Julia wraz z p. Martą Wołoncewicz miały okazję zobaczyć wiele interesujących miejsc: Fabrykę Emalia Oskara Schindlera, Aptekę pod Orłem, wystawy w Muzeum Narodowym, Galerię Malarstwa i Rzeźby XIX wieku w Sukiennicach, Dom Hipolitów, kościół Mariacki i kościół Franciszkanów.
          W niedzielę, 17 listopada 2019 r., IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Niezłomnej  i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima” zakończył się uroczystym koncertem w krakowskim kinie Kijów.
         Organizatorami Festiwalu było Stowarzyszenie Passionart oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie, współorganizatorem zaś – Instytut Pamięci Narodowej.

Rekomendowane wpisy

Skip to content