Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

         7 listopada 2019 r. o godz. 16:00 w auli internatu Technikum Leśnego w Białowieży odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas 1. połączone z akademią z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
         Po przywitaniu przez P. Wojciecha Małachowskiego wszystkich zgromadzonych, w tym licznie przybyłych rodziców uczniów klas 1., rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Na początku wprowadzono sztandar Technikum Leśnego w Białowieży oraz sztandar Szkoły Rolniczo-Leśnej w Żyrowicach, który pozostaje pod opieką naszej szkoły. Później wspólnie odśpiewano hymn państwowy.
         Następnie w krótkim przemówieniu skierowanym do pierwszoklasistów P. Dyrektor, Anna Kulbacka, życzyła im wytrwałości w nauce oraz tego, by za kilka lat wszyscy dołączyli do grona absolwentów szkoły. Po przemówieniu Pani Dyrektor został odśpiewany hymn leśników, po czym klasy 1. przystąpiły do ślubowania. Na sztandar szkoły ślubowali uczniowie, którzy dostali się do Technikum Leśnego w Białowieży z najwyższą średnią: Jacek Ćwik, Jan Mackiewicz, Mikołaj Małmyszko, Kamil Szeremeta oraz Krzysztof Tarasiewicz.
         Po ślubowaniu nastąpiła część artystyczna, której celem było upamiętnienie 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Rozpoczął ją koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru, któremu akompaniował Paweł Mieczkowski z kl. IVB. Występ przygotowany został przez P. Wojciecha Szymanowskiego oraz P. Martę Wołoncewicz.
         Następnie zgromadzeni obejrzeli uroczystą akademię zatytułowaną „Imiona wolności”, w której przypomniano bohaterów narodowych, dzięki którym dane nam było doczekać wolnej i niepodległej Polski. Prowadzili ją uczniowie klasy IB – Kinga Kierkowicz oraz Kamil Mróz. W przedstawieniu pięknie zaprezentowali się uczniowie klasy IB, którzy deklamowali wiersze patriotyczne: Jakub Nawrocki, Mikołaj Małmyszko, Justyna Olszewska, Norbert Kapicki, Urszula Zalewska, Jan Mackiewicz, Kamil Szeremeta, Jakub Stańczak, Sebastian Leonowicz, Karolina Niedźwiecka oraz Natalia Konus. Dopełnieniem występów recytatorskich były pieśni patriotyczne, które wykonali – przygotowani przez P. Martę Wołoncewicz – uczniowie klas starszych: Julianna Kojło z kl. IIIA, Patrycja Gąsiewska, Adam Oziabło i Aleksandra Świć z kl. IIIB, Angelika Wnuk z kl. IVA, Julia Brewka, Angelika Jankowska oraz Weronika Kiełbaszewska z kl. IVB.
        Tło występów stanowiły dekoracje ukazujące polskich bohaterów narodowych. Wykonane one zostały pod kierunkiem P. Beaty Kosteckiej przez Jakuba Gadomskiego i Michała Masalskiego z kl. IB oraz Natalię Grądzką i Wiktorię Paczuską z kl. IC. Dopełnieniem występów artystycznych były krótkie filmy ukazujące najważniejsze wydarzenia historyczne, które doprowadziły do odzyskania niepodległości. Sprawną obsługą multimediów zajmowali się Aleksander Szabluk z kl. IIIA oraz Damian Narowski z kl. IVB.
         Po akademii głos zabrała ponownie Pani Dyrektor, która pogratulowała wszystkim recytatorom i solistom zarówno tego, że pięknie się zaprezentowali, jak i odwagi, mówiąc, że nie jest łatwo wystąpić przed tak liczną publicznością. Gratulacje za coroczną kreatywność i tworzenie pięknych występów otrzymała również P. Joanna Romaniuk, która opracowała i wyreżyserowała całą akademię.

Karol Cimoch, Kacper Gierej, Mikołaj Wasilczyk

Rekomendowane wpisy

Skip to content