Numer telefonu

+48 85 681 24 04

Email

tl@tl.bialowieza.pl

Sekretariat

Pon-Pt: 07.30-15.30

 4 kwietnia 2019 r. w Rudzie Śląskiej odbył się finał konkursu W Kręgu poezji i prozy łagrowej więźniarek KL Ravensbrück. Organizatorami konkursu są Instytut Pamięci Narodowej, Stowarzyszenie Rodzina byłych więźniarek niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück oraz Miasto Ruda Śląska. Konkurs pomaga w upowszechnianiu wiedzy i zachowaniu pamięci o kobietach z obozu Ravensbrück.
                W finale wystąpiło 29 osób wybranych spośród niemal 350 biorących udział w eliminacjach wojewódzkich na terenie całej Polski. Naszą szkołę reprezentował Rafał Klim, który w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku zajął II miejsce. Jury nagrodziło najlepszych recytatorów w dwóch kategoriach: recytacji i prozy. Interpretacja fragmentu „Medalionów” Zofii Nałkowskiej w wykonaniu Rafała spodobała się jury i zaowocowała III miejscem w kategorii prozy. Po przesłuchaniach uroczysty finał konkursu uświetniła wykładem jedna z byłych więźniarek z Ravensbruck – dr Wanda Półtawska.
               Po uroczystym finale konkursu występująca młodzież i ich opiekunowie mieli okazję zwiedzić Kopalnię Guido w Zabrzu.
               Kolejne spotkanie wszystkich finalistów odbędzie się w czerwcu podczas wyjazdu do Niemiec do Miejsca Przestrogi i Pamięci Ravensbrück.

Rekomendowane wpisy

Skip to content