Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu ''Las - moja miłość''

 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "Las - moja miłość" - fotograficznego i literckiego

Wyniki IV Ogólnopolskiego Konkursu dla Fotografów Amatorów „Las – moja miłość”

W kategorii wiekowej powyżej 20 lat – podkategorii „krajobrazowe zdjęcie przyrodnicze”:

I miejsce: Romanowi Lipińskiemu z Zielonki za zdjęcie: „MGŁA-1”

II miejsce: Lechowi Karauda ze Szczecina za zdjęcie: „W RZĄDKU”

III miejsce: Jackowi Niewczas z Płotów za zdjęcie: „U BRAM ZIMY”

W kategorii wiekowej powyżej 20 lat – podkategorii „leśne szczegóły”:

I miejsce: Jackowi Niewczas z Płotów za zdjęcie : „WSZYSTKIE KOLORY LASU”

II miejsce: Barbarze Wołoszczak z Lublińca za zestaw zdjęć: „LEŚNE WRZOSY” i „MAGICZNY ŚWIAT MCHU”

III miejsce: Pawłowi Bieniewskiemu z Chotomowa za zestaw zdjęć: „OSZYNDA LESZCZYNOWIEC”, „ROHATYNIEC NOSOROŻEC”, „MRÓWKA ĆMAWA”, „RĘBACZ SZARY”, „BRYZGUN BRZOZOWIEC”

W kategorii wiekowej 16-20 lat – podkategorii „krajobrazowe zdjęcie przyrodnicze”:

I miejsce: Tomaszowi Rybka (Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Radzyniu Podlaskim) za zdjęcie: „ODBITY ŚWIAT”

II miejsce: Dominice Sowa (Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju): za zdjęcie „ZAMGLONE PROMIENIE”

Wyróżnienie: Emilii Kuba (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim) za zdjęcie (niestety nie na temat): „MIĘDZY NIEBEM A ZIEMIĄ”

W kategorii wiekowej 16-20 lat – podkategorii „leśne szczegóły”:

I miejsce: Kamilowi Nagadowskiemu (Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju) za zdjęcie: „GORĄCZKA ZŁOTA”

II miejsce: Pawłowi Sobczuk z Janowa Podlaskiego za zdjęcie: „SIŁAMI NATURY”

III miejsce: Annie Brzoskowskiej (Zespół Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży) za zdjęcie: „CYKADA”

W kategorii wiekowej do 15 lat – podkategorii „krajobrazowe zdjęcie przyrodnicze”:

I miejsce: Klaudii Frączek (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim) za zdjęcie: „ANIELSKI DOTYK”

II miejsce: Katarzynie Bojanowskiej (Gimnazjum nr 1 im. T. Kościuszki w Zambrowie) za zdjęcie: „MOST”

Wyróżnienie: Karolinie Błaszczyk (Gimnazjum w Poddębicach) za zdjęcie: „Ciernista?”

W kategorii wiekowej do 15 lat – podkategorii „leśne szczegóły”:

I miejsce: Aleksandrze Oleszek (Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK i Katolickie Gimnazjum SPSK w Dąbrowie Górniczej) za zdjęcie: „KROPLA DESZCZU”

II miejsce: Julii Staśkiewicz (Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK i Katolickie Gimnazjum SPSK w Dąbrowie Górniczej) za zdjęcie: „LIŚĆ”

III miejsce: Klaudii Frączek (Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim) za zdjęcie: „PTASIE LABIRYNTY”

Wyróżnienie: Sylwii Jańczak (Gimnazjum nr 144 im. Szarych Szeregów w Warszawie) za zestaw zdjęć: „ŚLADKÓW MAŁY”

Za najlepsze zdjęcie wykonane w Puszczy Białowieskiej:

Pawłowi Sobczuk z Janowa Podlaskiego za zdjęcie: „Siłami natury”

oraz wyróżnienie za zestaw nadesłanych zdjęć Jackowi Hilarskiemu z Bielska Podlaskiego.

Za najlepsze zdjęcie wykonane przez ucznia szkoły leśnej:

Kamilowi Nagadowskiemu (Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju) za zdjęcie: „Gorączka złota”

oraz wyróżnienie Pawłowi Mazur za zdjęcie (Zespół Szkół Leśnych w Biłgoraju): „Nieważkość”.

Nagroda specjalna Wójta Gminy Białowieża - Szymonowi Bartoszowi z Baligrodu za zdjęcie "Świt"

Nagroda specjalna przewodniczącego jury - Lecha Wilczka:

Lechowi Karauda ze Szczecina za zdjęcie: „W rządku”.

Nagroda specjalna członka jury – Zenona Lewartowskiego:

Arkadiuszowi Stachnikowi ze Świerczyńca za zdjęcie: „O jeden dukt za daleko”,

Lechowi Karauda ze Szczecina za zdjęcie: „W mrocznym lesie”,

Jackowi Niewczas z Płotów za zdjęcie: „Poranność”.

Nagroda specjalna Nadleśniczego Nadleśnictwa Augustów:

Jackowi Niewczas z Płotów za zdjęcie: „U bram zimy”.

Nagroda specjalna członka jury – Jarosława Chyra:

Arkadiuszowi Stachnik ze Świerczyńca za zdjęcie: „S.O.S”.

Nagroda specjalna członka jury – Romana Rogozińskiego:

Magdalenie Tymińskiej (Publiczne Gimnazjum nr 16 im. Błogosławionego ks. Michała Sopoćki w Białymstoku) za zestaw nadesłanych zdjęć.

Nagroda specjalna członka jury – Zbigniewa Dzwonkowskiwego:

Sewerynowi Maliszewskiemu (Zespół Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży) za zdjęcie: „W czerni i w bieli”.

Wyniki V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Las – moja miłość”

Poezja

Kategoria wiekowa – dorośli

Nagroda - pani Wanda Łomnicka – Dulak z Piwnicznej Zdrój za wiersz „Dyptyk leśny. Dziadek”

Wyróżnienie

Pani Regina Świtoń z Knyszyna za wiersz *** (Las ścieka kroplami zachodu…)

Panu Markowi Dobrowolskiemu z Białegostoku za wiersz *** (kiścią igieł…)

Pani Joanna Dawidziuk z Białegostoku za wiersze *** (wracam do lasu…) i *** (To nieprawda…)

Pani Julitta Nieznalska z Gąsawy za wiersz „Resurgam”

Proza

Kategoria wiekowa do lat 11

Wyróżnienie

(trzej nagrodzeni - Szkoła Podstawowa nr 1 im. J.Słowackiego w Stargardzie Szczecińskim)

Magdalena Teplińska za utwór *** (Jedziemy do Puszczy Białowieskiej…)

Bartosz Woźniak za utwór „Las jesienią”

Aleksandra Momot za utwór „Duch puszczy”

Celina Anna Cofta za utwór „Drzemka w lesie”  (Szkoła Podstawowa nr 1 im. majora Henryka Sucharskiego) w Stargardzie Szczecińskim

Kategoria wiekowa 16 – 20 lat

Wyróżnienie

Sonia Plisikiewicz (III LO im. C.K. Norwida w Zamościu) za utwór „Królowa”

Kategoria wiekowa - dorośli

I nagroda pani Zuzanna Nowicka z Białegostoku za utwór „Ona i las – z życia kobiety”

II nagroda pan Krzysztof Domiński ze Świebodzic za utwór „W drodze do Daisy”

III nagroda

pan Piotr Fałczyński z Sieroszewic za utwór „Orzech”

pani Bożena Klimaszewska z Augustowa za utwór „Ćwiras”

wyróżnienie

pani Bożena Klimaszewska z Augustowa za utwór „Na grzyby”

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy.

Nagrodzone osoby otrzymają zaproszenie na Uroczysta Galę.

Osoby, które nie zostały wyróżnione także serdecznie zapraszamy na uroczystość, ponieważ są przygotowane warsztaty literackie i fotograficzne dla wszystkich chętnych.

Wszystkich, którzy skorzystają z zaproszenia prosimy o informację:

Tel. 85 6812404 604446125

lub zsl@tl.bialowieza.pl

Program uroczystości

22 października 2010 r.

9.30 warsztaty literacki (szkoła) , fotograficzne (internat)

11.00 – uroczystość (program artystyczny, rozdanie nagród)

14.00 – uroczysty obiad