Wycieczka w Bieszczady klasy 2c (wrzesień 2020)

Dnia 28 września klasa IIC wyjechała na 5-dniową wycieczkę w Bieszczady. Wyjazd był nagrodą dla klasy która w roku szkolnym 2019/2020 uzyskała w klasyfikacji końcoworocznej najlepszą średnią ocen i najlepsze oceny z zachowania.
W poniedziałkowy poranek wyruszyliśmy w długą trasę, aby podziwiać krajobraz Bieszczad. Po kilku miłych godzinach spędzonych we wspólnym towarzystwie, dotarliśmy do internatu Technikum Leśnego w Lesku. Zakwaterowaliśmy się i udaliśmy się na odpoczynek.
Następnego dnia wyruszyliśmy całą grupą na Połoninę Wetlińską, wszyscy razem dzielnie pokonywaliśmy strome podejścia szlaku. W międzyczasie nasz przewodnik opowiadał nam burzliwej historii Podkarpacia. Wieczorem wybraliśmy się na spacer po Lesku oraz zaszliśmy nad rzekę San.
W środę zobaczyliśmy Kamień Leski oraz odwiedziliśmy szkółkę leśną Nadleśnictwa Lesko w Glinnem. Pan leśniczy oprowadził nas po szkółce podokapowej w której produkuje sadzonki gatunków cieniolubnych: buka i jodły. Obejrzeliśmy też wyłuszczarnię nasion z szyszek jodły.
Ostatnim punktem zwiedzania szkółki leśnej było ognisko przygotowane przez Nadleśnictwo Lesko.
W drodze powrotnej do internatu zgubiliśmy kilka razy drogę, aczkolwiek dla nas to nie problem i szybko sobie poradziliśmy. Na jednym ze szlaków trafiliśmy na sporych rozmiarów salamandrę plamistą.
W czwartek pływaliśmy statkiem po Zalewie Solińskim, zwiedziliśmy Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, odwiedziliśmy stary młyn i zjedliśmy tam obiad. Ostatnim punktem zwiedzania było Muzeum Bojków w Myczkowie. Wieczorem pojechaliśmy na kręgle, gdzie podzieliliśmy się na 3 grupy. Nagrodą dla zwycięskiej drużyny była dodatkowa parówkę na kolację.
Ostatniego dnia, w piątek po śniadaniu udaliśmy się na zwiedzanie Technikum Leśnego w Lesku i pełni nowych doświadczeń i wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Dziękujemy Dyrekcji Technikum Leśnego za dofinansowanie wyjazdu, Technikum Leśnemu w Lesku za miłe przyjęcie, Nadleśnictwu Lesko za zajęcia edukacyjne na szkółce leśnej Glinne zakończone ogniskiem.