Wycieczka do Warszawy

            Dnia 20.02.2020 r. pojechaliśmy na wycieczkę edukacyjną do Warszawy. Naszym opiekunem był Pan Sławomir Przygodzki.
            Pierwszym punktem programu była wizyta w Nadleśnictwie Drewnica. Wysłuchaliśmy tam ciekawego wykładu przeprowadzonego przez Pana Nadleśniczego Artura Delegacza oraz funkcjonariusza Straży Leśnej Pana Krzysztofa Frankowskiego. Poznaliśmy specyfikę funkcjonowania nadleśnictwa położonego w granicach naszej stolicy. Dowiedzieliśmy się również jak bardzo wymagającą i niebezpieczną jest praca Straży Leśnej w nadleśnictwie leżącym w granicach 4-milionowej aglomeracji. Lasy tego nadleśnictwa odwiedza więcej ludzi niż trasę „Do Dębu Jagiełły” w Puszczy Białowieskiej, a wielu spośród nich nie przychodzi tam by przytulać drzewa. Praktycznie każdego dnia ktoś wjeżdża quadem, autem terenowym lub usiłuje ukraść drewno z lasu.
            Następnie po zjedzonym posiłku w restauracji w IKEA pełni energii pojechaliśmy na Stadion Narodowy, gdzie oddaliśmy się wspaniałej zabawie na lodowisku. Dla niektórych spośród naszej grupy była to pierwsza przygoda z łyżwami. Pierwsza, ale z pewnością nie ostatnia, jeśli wziąć pod uwagę wrażenia, jakie wywarł na nas Stadion Narodowy.
            Nieco poobijani, lecz zadowoleni, przyjechaliśmy pod muzeum Polin. Czekała tam już pani przewodnik, która oprowadziła nas po terenie, na którym znajdowało się w czasie II wojny światowej Getto Warszawskie. Słuchając historii o warszawskich Żydach szliśmy alejkami pełnymi pomników poświęconych ludziom, którzy walczyli o wolność, a właściwie o godną śmierć jak jeden z przywódców powstania Mordechaj Anielewicz.
            Na koniec wycieczki udaliśmy się do galerii Arkadia, w której mieliśmy trochę czasu wolnego po tak intensywnym dniu. Tuż przed ciszą nocną zameldowaliśmy się w naszym przytulnym internacie.
            To był wspaniały wyjazd i jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy w nim uczestniczyć. Dziękujemy w imieniu uczestników wycieczki.

Weronika Biełaga
Patrycja Gąsiewska