Wojska Obrony Terytorialnej zapraszają

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku Podlaskim odpowiada za nabór do różnych form służby wojskowej na administrowanym terenie, który obejmuje powiaty: siemiatycki, hajnowski, bielski i wysokomazowiecki.

Przedstawiamy ofertę WKU skierowaną do młodzieży:

SŁUŻBA PRZYGOTOWAWCZA - jest to oferta szkolenia, która stanowi bezpośrednią przepustkę do zawodowej służby wojskowej, czyli jest to oferta skierowana do osób, które w tym roku kończą naukę i chcieliby po szkole podjąć pracę. Nasza propozycja - wybór ZAWODOWEJ SŁUŻBY WOJSKOWEJ -  do której najkrótsza "droga wiedzie" poprzez realizację szkolenia w ramach służby przygotowawczej.

Pełnienie zawodowej służby wojskowej daje poczucie stabilizacji, pewności o ciągłość pracy (służby). Zawód żołnierza cieszy się zaufaniem w społeczeństwie. Służba wojskowa to trudne wyzwanie i dodatkowe obowiązki. Jednak świadomość wykonywania zadań, które mają ogromne znaczenie nawet dla bezpieczeństwa kraju oraz poczucie wagi i rangi zawodu żołnierza  motywują do działania. Aktualnie młody człowiek w wieku poniżej 26 lat pełniący służbę wojskową w garnizonie Białystok sumarycznie otrzyma miesięczny "dochód" w wysokości 4400 zł "na rękę" (uposażenie zasadnicze + świadczenie mieszkaniowe).

 

TERYTORIALNA SŁUŻBA WOJSKOWA - jest to oferta przede wszystkim dla osób, które kontynuują jeszcze naukę w szkole (ukończone 18 lat) lub dla osób, które chcą wybrać inną drogę po szkole niż zawodowa służba wojskowa np. kontynuować naukę na studiach cywilnych, czy też podjąć inną pracę. Jednak chciałyby dodatkowo się zaangażować właśnie w działalność tzw. terytorialsów. W pierwszym etapie ochotnicy realizują szkolenie w trybie ciągłym (osoby bez przeszkolenia wojskowego -16 dni). Najbliższe szkolenie jest zaplanowane w okresie wakacyjnym - nie kolidującym z nauką w szkole. Następnie będą pełnili TSW już średnio tylko 2 dni w miesiącu – weekend. 

Zaproszenie dołączenia do „terytorialsów” jest skierowane również do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły. Realizacja szkoleń nie utrudni pracy zawodowej.

 Szczegółowe informacje wszyscy zainteresowani znajdą w załącznikach ulotkach/broszurach oraz plakatach. Ponadto zawsze zapraszamy do kontaktu z Wydziałem Rekrutacji WKU w Bielsku Podlaskim. 

WKU zaprasza do kontaktu w Bielsku Podlaskim – kontakty w załączniku i na stronach:

https://wkubielskpodlaski.wp.mil.pl/pl/
www.facebook.com/WKUBielskPodlaski

Sekcja: