Udany sezon siatkarzy z Technikum Leśnego w Białowieży

Sezon siatkarki 2011/2012 możemy uznać za udany. Nasza szkoła startowała w wojewódzkiej Licealiadzie – I liga.

Ten rok zakończyliśmy na bardzo dobrym szóstym miejscu w województwie, ogólnie startowało 60 szkół województwa podlaskiego. W następnym roku nadal będziemy rywalizować w najwyższej lidze szkolnej.

Na zakończenie sezonu wraz z trenerem Wojciechem Gutowskim wyjechaliśmy na Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych i Ochrony Środowiska do Starego Sącza. Nasza szkoła co rok startuje w tych mistrzostwach i zawsze zajmuje wysoką pozycję. W tym roku startowało 9 zespołów ze Szkół Leśnych, były to szkoły z: Biłgoraja, Tucholi, Zwierzyńca, Brynka, Zagnańska, Milicza, Starościna, gospodarze ze Starego Sącza oraz nasza drużyna z Białowieży.

Bez większych problemów doszliśmy do wielkiego finału, gdzie spotkaliśmy się z Biłgorajem. Przed meczem byliśmy bardzo dobrze zmotywowani, gotowi na walkę o tytuł. Niestety na rozgrzewce Arkadiusz Grygo odniósł kontuzję, która nie pozwoliła mu na grę. Kontuzja Arka oraz wcześniejsze perypetie zdrowotne niektórych szóstkowych zawodników bardzo osłabiło naszą drużynę. Musieliśmy zmienić ustawienie, ustalić nową taktykę, z wynikłych kontuzji w pierwszej szóstce musiał zagrać pierwszoklasista który mimo ambitnej postawy nie był do końca zgrany z drużyną.

Mimo tylu przeszkód i tak chłopcy rozegrali świetne zawody. Po bardzo dobrym naszym występie przegraliśmy i zajęliśmy drugie miejsce. Ten wyczyn również nas bardzo ucieszył, ponieważ daliśmy z siebie wszystko co najlepsze. Z uśmiechem na twarzy odbieraliśmy nagrody, które zostały nam wręczone. Najlepszym atakującym turnieju został nasz zawodnik Wojciech Gabiec. Wracaliśmy do Białowieży z radością i dumą, cieszyliśmy się że po raz kolejny godnie zaprezentowaliśmy naszą szkołę.

W sezonie 2011/2012 naszą szkołę reprezentowali: Arkadiusz Jeżewski (kl. IVa), Wojciech Gabiec(IV b), Arkadiusz Grygo (kl.IV b), Mariusz Markiewicz (kl.IV b), Tomasz Bugwin (kl.IIIb), Michał Szoka (kl.III b), Artur Kupień (kl.III b), Marek Rósoł (kl.III b), Damian Fiszer (kl. Ib)- wicemistrzowie Polski, po za tym w drużynie grali: Michał Szum (kl. IV b), Marek Nowszewki (kl.II b)

 

Arkadiusz Jeżewski –kapitan Smile

 

{morfeo 282}