Szkolna Wigilia

     Grudzień upływa wszystkim na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Nasza szkoła także od pierwszych dni miesiąca szykowała się na ten wyjątkowy w roku czas.  Finał nastąpił 19 grudnia 2019 r. Tego dnia w internacie odbyła się szkolna wigilia, na której zebrali się uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną. Na początku wystąpił chór przygotowany przez p. Wojciecha Szymanowskiego i p. Marty Wołoncewicz, który zaśpiewał tradycyjne kolędy i pastorałki wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.. Po koncercie kolęd rozpoczęło się przedstawienie teatralne Wigilijny gość, które pokazało, że warto mieć otwarte serce dla drugiego człowieka, zwłaszcza tego, który jest w potrzebie, bo skupiając się na własnych interesach, można przegapić to, co najważniejsze. W spektaklu przygotowanym pod kierunkiem p. Marty Wołoncewicz wzięli udział: Agnieszka Bergałowska (3 b), Weronika Biełaga (3 b), Julia Brewka (4 b), Kamila Kazberuk (2a), Wioletta Olechwirowicz (2 a), Kinga Staniszewska (1 a), Aleksandra Świć (3 b), Michał Borkowski (3 b), Filip Jędrzejczak (2 a), Rafał Klim (4 b), Franciszek Kośmicki (2 a), Wojciech Kowalski (1 a), Łukasz Staniszek (2 a) oraz Piotr Sulima (2 a). Nad przygotowaniem pięknej dekoracji czuwała p. Beata Kostecka.

Po występie artystycznym pani dyrektor złożyła zgromadzonym serdeczne i ciepłe życzenia świąteczne, a księża z katolickiej i prawosławnej parafii wygłosili krótkie kazanie i rozpoczęli wspólną modlitwę. Po niej rozpoczęło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem i prosforą i składanie sobie najlepszych życzeń.

Wreszcie w pięknie udekorowanej stołówce (pod kierunkiem p. Elżbiety Masajło oraz p. Katarzyny Kononiuk) nadszedł czas wigilijnego poczęstunku który, dzięki naszym szkolnym kucharkom był prawdziwą ucztą dla podniebienia.

Spotkanie przebiegło w wyjątkowej, świątecznej atmosferze.

 

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzymy,

by nadchodzący czas był spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

Życzymy, aby Święta upłynęły w spokoju i radości wśród bliskich osób.

Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Niech wszystkim spełnią się najskrytsze pragnienia.

 

Serdeczne życzenie Świąteczne i Noworoczne

składają

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, pracownicy oraz uczniowie

Technikum Leśnego w Białowieży

Sekcja: