SZKOLNA WIGILIA

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
ks. Jan Twardowski

 

SZKOLNA WIGILIA

              20 grudnia 2018 r. w auli internatu zgromadziła się cała społeczność szkolna, aby wspólnie przeżywać wigilię.
             Spotkanie wigilijne rozpoczęło się od występu chóru szkolnego przygotowanego przez p. Wojciecha Szymanowskiego, ks. Piotra Trochimczuka i p. Martę Wołoncewicz. Chór zaśpiewał mniej i bardziej znane  kolędy w języku polskim, rosyjskim, ukraińskim i łacińskim. Następnie Julianna Kojło (II a), Patrycja Gąsiewska (II b) i Angelika Jankowska (III b) zaśpiewały pastorałkę „Idzie kolęda”, która była wprowadzeniem do spektaklu bożonarodzeniowego mówiącego o poszukiwaniu sensu świąt Bożego Narodzenia. Początek przedstawienia mógł budzić pozory klasycznych jasełek, jednak po chwili akcja nabrała tempa i widzowie mogli obejrzeć zabawny niekonwencjonalny spektakl zakończony morałem. W przedstawieniu przygotowanym przez p. Martę Wołoncewicz wzięli udział:   Wioletta Olechwirowicz     (I a), Filip Jędrzejczak (I a), Agnieszka Bergałowska (II b), Weronika Biełaga (II b), Patrycja Gąsiewska (II b), Aleksandra Świć (II b), Michał Borkowski (II b), Rafał Klim (III b), Szymon Kozłowski (IV a) i Adrian Kurowski (IV a). Występy młodzieży wprawiły wszystkich w świąteczny nastrój.
           Po części artystycznej pani dyrektor Anna Kulbacka złożyła świąteczne życzenia wszystkim uczestnikom spotkania, a księża z obu białowieskich parafii, ks. Bogdan Popławski i ks. Piotr Trochimczuk, odczytali fragment ewangelii i poprowadzili modlitwę. Po niej rozpoczęło się tradycyjne dzielenie się opłatkiem i prosforą. Na zakończenie spotkania wszyscy udali się na wspólną kolację wigilijną, która tradycyjnie upłynęła w miłej, niemal rodzinnej atmosferze.
       W przygotowanie naszego szkolnego świętowania zaangażowani byli także p. Elżbieta Masajło, p. Beata Kostecka, p. Katarzyna Kononiuk, p. Adam Masajło oraz panie kucharki, które przygotowały pyszną kolację wigilijną. Wszystkim organizatorom należą się serdeczne podziękowania.
Sekcja: