Rozgrywki paintballowe

W dniach 9, 15 i 16 września 2020 roku wychowankowie internatu z grup III i IV, uczestniczyli w wyjazdach integracyjnych na pole paintballowe, firmy Azymut Podlasie, do Skryplewa k. Hajnówki. Celem wycieczek było nie tylko kształtowanie prawidłowych relacji między wychowankami, ale także promowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz zdrowej rywalizacji opartej na współpracy grupowej. Po przybyciu na miejsce wychowankowie byli instruowani odnośnie zasad obowiązujących podczas rozgrywek paintballowych, otrzymywali kombinezony i maski ochronne, a także markery zawierające kulki z farbą. Po podziale na zespoły, każdy z uczestników oddawał próbne strzały do tarczy, aby zapoznać się ze sprzętem. Kolejny etap stanowiły właściwe rozgrywki między drużynami pod czujnym okiem doświadczonego instruktora, który pełnił także rolę sędziego. Wszystkie zespoły dzielnie zmagały się ze sobą w celu pokonania przeciwników.
Po zakończeniu paintballowych potyczek uczestnicy wyjazdów odpoczywali przy ognisku piekąc kiełbaski, smakując bigos oraz dzieląc się wrażeniami.
Okazało się, że paintball może być źródłem niesamowitych emocji, a planowanie strategii gry i wspólna zabawa umacniają w wychowankach poczucie przynależności do grupy.
Z całą pewnością można stwierdzić, że były to udane wyjazdy!