Rozgrywki I Ligi Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych

Dnia 13.12.2018 w naszej szkole odbyły się rozgrywki I Ligi Siatkówki Szkół Ponadgimnazjalnych.  W Białowieży gościliśmy ZSOiZ Mońki, ZSR CKP Białystok oraz II LO DNJB Hajnówka. Nasi zawodnicy rozgrzewać zaczęli się już od 8.00, w składzie:

13. Strenkowski Mateusz (Ia) - II libero

Pierwszy mecz rozpoczął się około  10.00. Naprzeciw siebie stanęli siatkarze Białowieży i Białegostoku. Gospodarze nie mieli zbyt dużych trudności z pokonaniem przeciwnika, Białowieża pewnie zwyciężyła 2:0.

W kolejnym meczu Mońki zmierzyły się Hajnówką. Bardzo dobrze dysponowany zespół Moniek nie dał szans ekipie z Hajnówki; wynik 2:0.

Hajnówka zmotywowana po przegranej z Mońkami wygrała swoje następne spotkanie. Wygrana 2:0 z Białymstokiem na pewno poprawiła zawodnikom humor.

W ostatnim meczu tego dnia zmierzyły się: Białowieża oraz Mońki. Obie drużyny prezentowały naprawdę dobrą siatkówkę. Na to spotkanie mieliśmy pełną salę kibiców. Pierwszy set niestety drużyna Białowieży przegrała dość znacznie. To bardzo mocno podziałało na zawodników jak i na kibiców. Doping się wzmógł a siatkarze pokazywali na co ich stać. Drużyna z Moniek zdawała się być zdezorientowana nagłą zmianą w grze Białowieży. W drugim secie  pewnie wygrała Białowieża, oznaczało to, że czeka nas dalszy ciąg emocji w tie-breaku.  Siatkarze od początku trzeciego seta przyzwyczajali nas do długich wymian piłki. Przy wyniku 8:7 dla gospodarzy mieliśmy zmianę stron. Siatkarze niesieni dopingiem kibiców prezentowali świetną piłkę, niestety Białowieża minimalnie przegrała z Mońkami 14:16; wynik końcowy 2:1

Trener wraz z zawodnikami dziękują za bardzo duże  wsparcie kibiców.