Mikołajki i Bieg Mikołajkowy „Ręka w rękę”

           6 grudnia to szczególny dzień, który zbliża nas myślami do Świąt Bożego Narodzenia. Tego dnia „odwiedził” naszą szkołę Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami. Jak co roku, była to inicjatywa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W rolę Mikołaja doskonale wcielił się uczeń klasy III B Krystian Łuszczewski, natomiast towarzyszyli mu równie  przekonywający  – Gabriel Piela (IIIB), Anna Górska (IIB) i Angelika Wnuk (IIB). Obecni na lekcjach nauczyciele zostali obdarowani przez nich słodkimi upominkami – mikołajkami z czekolady. Mikołaj miał też w zanadrzu rózgi, w razie gdyby była potrzeba  do wymierzenia komuś zasłużonej kary…
          Ten dzień, to również moment, kiedy myśli się o drugiej osobie, o kimś, komu trzeba szczególnie pomóc – wesprzeć w trudnych momentach życia. Dziś taką osobą jest nasz nauczyciel historii – Pan Jarosław Artemiuk, którego dotknęła ciężka choroba.
          Aby pomóc mu w  walce z powrotem do zdrowia, dodając mu sił w chorobie młodzież Samorządu Uczniowskiego razem z grupą wolontariuszy naszej szkoły zorganizowała dla niego Bieg Mikołajkowy pod hasłem „Ręka w rękę”. Był to nasz rodzaj  wsparcia i przekazania mu w ten sposób, że jesteśmy razem z nim w tych ciężkich chwilach. Chcieliśmy mu pokazać, że my również   pokonujemy dla niego bariery, walczymy ze sobą aby osiągnąć upragniony cel. Pragniemy, aby Pan Jarek zebrał w sobie wszystkie siły i pokonał chorobę a tym samym wrócił do nas.
           Bieg obejmował trasę około 3 km. Do rywalizacji przystąpiło  74 osoby – zarówno uczniowie jak i niektórzy  nauczyciele. Wszyscy starali dać z siebie jak najwięcej wysiłku i pobiec na miarę swoich możliwości, co było również sprawdzeniem siły charakteru. Trasa dla niektórych  nie była krótka i łatwa – co  było widać na mecie po wielu twarzach. Ale oprócz zmęczenia królowała radość i duma, że daliśmy radę. Bieg i ten dzień na długo zostaną w naszej pamięci. Dodatkowym utrudnieniem okazała się pogoda – dzień zaskoczył nas deszczem – było więc mokro i ślisko. Pomimo tego, wszyscy dotarli do mety. Czekała tam na na uczestników gorąca herbata i słodkie bułki.
Pierwsi na mecie, z najlepszymi wynikami byli:

Klasyfikacja ogólna:
1. Aleksandra Świć (IB)
2. Eryk Zaremba (IIIA)
3. Eryk Tyczyno (IIA)

Kobiety:
1. Aleksandra Świć (IB)
2. Weronika Biełaga (IB)
3. Anna Górska (IIB)

Mężczyźni:
1. Eryk Zaremba (IIIA)
2. Eryk Tyczyno (IIA)
3. Karol Kwasiński (IIA)

Najlepsi
w klasach I:

Aleksandra Świć (IB), Szymon Półjanowski (IB)

w klasach II:
Anna Górska (IIB), Eryk Tyczyno (IIA)

w klasach III:
Eryk Zaremba (IIIA), kobiety nie wystartowały

w klasach IV:
Zuzanna Zieniuk (IVB), Julian Skubis (IVA)

Wszystkim uczestnikom biegu należą się gratulacje.
       
         Bieg Mikołajkowy był naszą inicjatywą wolontariacką. Tego dnia  z tej okazji mieliśmy w naszej szkole jeszcze jednego gościa. Był nim wieloletni wolontariusz z Gorzowa Wielkopolskiego Pan Jarosław Marciniak – Prezes organizacji pozarządowej zajmującej się wolontariatem - Fabryki Aktywności Młodych (FAM),  która promuje aktywne  postawy wśród młodych ludzi.
         Kilkunastoosobowa grupa wolontariuszy z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu, podczas którego   mogliśmy się dowiedzieć o możliwych formach aktywności wolontariackiej młodzieży  oraz akcjach przeprowadzonych dzięki jego organizacji m. in. ”Kopalnia Czekolady”, „Latająca Wytwórnia Waty Cukrowej „ czy „Magazyny Świętego Mikołaja”.
        Jednym z naszych zadań było zaktywizowanie całej społeczności szkolnej i wykonanie 6 -cio metrowego baneru na którym każdy mógł się podpisać w dowolny sposób, aby uczcić ten szczególny dzień.

        Chcielibyśmy podziękować tym, którzy nam pomogli w tej inicjatywie  -  dyrekcji szkoły, kierownictwu internatu ,nauczycielom i opiekunom Samorządu Uczniowskiego oraz wszystkim uczniom, którzy pomagali podczas biegu i czuwali nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem. Szczególnie jednak chcielibyśmy podziękować Pani Anetcie Świć, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu I Biegu Mikołajkowego.
Samorząd Uczniowski wraz z Opiekunami: Iwona Rogozińska i Renata Mironkiewicz