Memoriał śp. Rafała Gontara

28.09.2011 r. w Sali Technikum Leśnego odbył się II turniej poświecony pamięci Rafała Gontara.

Rafał jeszcze dwa lata temu grał w reprezentacji szkoły oraz w III lidze w drużynie LUKS TL „Żubr” Białowieża. Dobry uczeń, wspaniały kolega zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Z inicjatywy kolegów oraz trenera powstała idea, żeby co roku spotykać się na turnieju piłki siatkowej poświęcony jego pamięci.

W tym roku grały drużyny z Czerwonego Dworu, Białowieży (część chłopaków z III ligi), TL Białowieża oraz drużyna Romana Daniluka, świetnego wychowawcy i trenera II LO DBJN Hajnówka.

Turniej był bardzo emocjonujący, stał na bardzo wysokim poziomie. Prawie wszystkie mecze kończyły się wynikiem 2:1. Po całodniowej rywalizacji okazało się, że drużyna z Białowieży (część III ligi) wygrała turniej pokonując wszystkie pozostałe zespoły, II miejsce zajęło TL Białowieża, III miejsce przypadło II LO z Hajnówki oraz IV miejsce Czerwony Dwór.

Rywalizacja zespołów zajmujących miejsca od II do IV była tak wyrównana, że o kolejnych miejscach decydowały sety i małe punkty.

Za rok spotkamy się ponownie, pamiętając o naszym koledze i wychowanku Rafale Gontarze.

Organizatorzy TL Białowieża oraz LUKS TL „Żubr” Białowieża dziękują bardzo Nadleśniczemu Panu Tomaszowi Liwakowi z Czerwonego Dworu (skąd pochodził Rafał) za pomoc finansową związaną z organizacją turnieju.

 

Arek Jeżewski – kapitan TL Białowieża