Klasa Ic na zajęciach pt: "Czynna ochrona płazów"

          W dniu 9 marca 2020 r.  uczniowie klasy Ic wraz z wychowawcą Łukaszem Semeniukiem wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Białowieski Park Narodowy pt: "Czynna ochrona płazów". Zajęcia prowadzone były przy drodze prowadzącej z Białowieży do Pogorzelec. Droga na której prowadzone były zabiegi ochronne stanowi sztuczną przeszkodę w migracji płazów wędrujących wiosną z miejsca zimowego schronienia w lesie. Celem wędrówki płazów przez drogę asfaltową są rozlewiska rzeki Narewki, w której płazy rozmnażają się.
Na początku uczniowie zapoznani zostali z rolą płazów w ekosystemie. Następnie przystąpili do wkopywania płotków zabezpieczających płazy migrujące z lasu do rzeki. Wzdłuż płotków uczniowie wkopywali pojemniki do których wpadać będą płazy. Wiaderka z płazami przez ruchliwą drogę przenoszone będą w bezpieczne miejsce, dzięki czemu unikną rozjechania przez samochody.
Oprócz poznania form ochrony płazów, za wykonaną pracę uczniowie otrzymali podziękowania oraz pyszne świeże cynamonki białowieskie za które dziękujemy Pani Kierownik Działu Naukowo-Edukacyjnego Białowieskiego Parku Narodowego mgr inż. Barbarze Iwaniuk.

Sekcja: